کارگردان سریال «ایل‌دا» از شروع تولید این سریال در استان لرستان و شهر خرم‌آباد خبر داد.

کارگردان سریال «ایل‌دا» از شروع تولید این سریال در استان لرستان و شهر خرم‌آباد خبر داد.

«راما قویدل» کارگردان مجموعه تلویزیونی «ایل‌دا» به تهیه کنندگی علیرضا سبط احمدی درباره آغاز تولید این سریال گفت: به تازگی مقدمات مرحله پیش تولید انجام شده است و به زودی این سریال را مقابل دوربین خواهیم برد.

ضبط سریال در ۸۰ نقطه لرستان

وی با اشاره به لوکیشن‌های این سریال ادامه داد: تمامی این سریال در ۸۰ منطقه در لرستان ضبط می‌شود. مناطق مرزی استان لرستان و شهر خرم‌آباد، منطقه‌هایی هستند که در آنها دکورسازی شده است.

اتحاد و حماسه مردان و زنان عشایر

کارگردان این سریال درباره نام «ایل‌دا» ادامه داد: «ایل‌دا» به معنی مادر ایل و مادر قوم است و قصه سریال قصه بومی است با موضوع اتحاد و حماسه مردان و زنان عشایر مرزنشین در برابر متجاوزان به خاک این مرز و بوم و قصه ایستادگی و ایثار آنها را از بهار ۵۸ تا زمستان ۵۹ را روایت می‌کند.

اسامی بازیگران

قویدل درباره بازیگران این سریال نیز گفت: در این سریال در کنار بازیگران اصلی بازیگران بومی نیز حضور دارند. مجید مظفری (صالح خان)، خسرو شهراز (نصیر خان)، فاطمه گودرزی (دا گل)، علی دهکردی (دکتر هوشنگ)، جعفر دهقان (کاکاوند)، رحیم نوروزی (ایرج)، کاظم هژیر آزاد (شیر علی خان)، کوروش سلیمانی (شیرزاد)، امیرمحمد زند (فرهاد)، قربان نجفی (شیخ رحیم)، سینا رازانی (کریم)، مهدی صبایی (منصور)، رضا نجفی (عمو برفی)، مژگان صابری (هاویر)، بهروز چاهل (دکتر هندی)، محمدصادق ملک (جابر و قادر)، سیامک ادیب (قباد)، پویان گنجی (یاور)، میترا رفیع (گندم)، زینب قادری (راحیل)، مسعود امین ناجی (بهادر)، طیبه دوست (زیور)، منصور نواصری (کامل)، امید محمد نژاد (کیومرث)، فاطمه آقا بابایی (ننه نازار)، مهدی افشار (گروهبان واحدی)، معصومه بافنده (آساره) و … در این سریال به ایفای نقش می‌پردازند. به تازگی نیز پوریا پور سرخ و کوروش سلیمانی به این سریال اضافه شده‌اند.

صحنه‌های جنگ در این سریال ۲۶ قسمتی با دو دوربین و گاهی هم سه دوربین توسط مدیر تصویر برداری مصطفی احمدیان و صدابرداری حسین غفاری ثبت خواهد شد. همچنین در این سریال زن و مرد ایرانی تفنگ به دست و کنار هم، از مام میهن تا پای جان دفاع می‌کنند.

فیلمنامه این سریال پر بازیگر و دفاع مقدسی توسط نوشین پیرحیاتی به نگارش درآمده است.