مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری لرستان از پذیرش آثار هنرمندان صنایع‌دستی استان برای اعطای نشان ملی مرغوبیت خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری لرستان از پذیرش آثار هنرمندان صنایع‌دستی استان برای اعطای نشان ملی مرغوبیت خبر داد.

به گزارش قلم لر، سید امین قاسمی اظهار داشت: پذیرش آثار هنرمندان صنایع‌دستی استان برای داوری در پنجمین دوره اعطای نشان ملی مرغوبیت تا ۲۰ مردادماه امسال انجام می‌شود و هنرمندان استان باید در زمان تعیین‌شده آثار خود را به معاونت صنایع‌دستی اداره کل تحویل دهند.

قاسمی با بیان اینکه داوری مرحله استانی آثار صنایع‌دستی استان در نیمه اول شهریورماه برگزار خواهد شد افزود: داوری آثار پذیرفته‌شده مرحله استانی بر عهده اساتید دانشگاهی و تجربی استان خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری استان لرستان اظهار داشت: ساخت سازهای سنتی (کمانچه و سرنا)، جاجیم و گلیم‌بافی، مصنوعات چرمی، البسه محلی، ساخت احجام چوبی، نمدمالی و میناکاری ازجمله آثار صنایع‌دستی لرستان برای شرکت در این داوری هستند.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان هم در این خصوص گفت: آثار برتر استان به مرحله داوری منطقه مرکز کشور راه می‌یابند.

افشین بابا حسینی بابیان اینکه در مرحله منطقه‌ای آثار هنرمندان لرستان با آثار هنرمندان استان‌های اصفهان، قم، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، یزد، خراسان رضوی و خراسان شمالی برای کسب نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی به رقابت می‌پردازند.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان با اشاره به اینکه داوری مرحله منطقه مرکز دوم تا پنجم آذرماه در استان اصفهان برگزار می‌شود بیان داشت: اعطای این نشان می‌تواند موجب کمک به بازاریابی، طراحی و بسته‌بندی و همچنین ارتقاء انگیزه خرید در بین علاقه‌مندان به این هنر صنعت شود.

  • نویسنده : یعقوب دالوند
  • منبع خبر : روابط عمومی میراث فرهنگی لرستان