مدیرکل مدیریت بحران لرستان از کاهش ۴۰ درصدی ذخیره منابع آبی سدهای استان خبر داد و گفت: مقرر شده آب منطقه‌ای با هماهنگی مدیریت بحران اقدام به رهاسازی آب مخازن کند.


مهدی پازوکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، با اشاره به تمهیدات مدیریت بحران برای مقابله با پیامدهای خشکسالی در لرستان، اظهار کرد: مقرر شد که دستگاه‌های کشاورزی با هماهنگی شرکت آب‌منطقه‌ای برای جلوگیری از کشت محصولات آب‌دوست، ضمن تهیه الگوی کشت، از برداشت بی‌رویه این محصولات ممانعت کنند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت آبفا با همکاری فرمانداری و نیروی انتظامی برخورد لازم با انشعابات غیرمجاز آب را خواهند داشت.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان از کاهش ۴۰ درصدی ذخیره منابع آبی سدهای استان خبر و ادامه داد: ضمن اینکه با هماهنگی آب منطقه‌ای با مدیریت بحران باید اقدام به رهاسازی آب مخازن کند.

پازوکی به شناسایی مناطق با تنش آبی بالا در استان اشاره و تصریح کرد: برای تامین آب شرب روستاها شرکت آبفا مقرر شده که طی ۱۵ روز اقدامات لازم را برای تامین زیرساخت‌های لازم از جمله تهیه تانکرهای آبرسان را داشته باشد.

وی بیان داشت: با توجه به کاهش ساعات ادارات، شاهد صرفه‌جویی ۱۰ درصدی مصرف برق و در نهایت عبور از پیک مصرف شدیم.

مدیرکل مدیریت بحران به شناسایی ۴۰۰ نقطه بحرانی آتش‌سوزی در سراسر نقاط استان اشاره و اظهار کرد: مصوب شده که فرمانداری‌ها نسبت به برگزاری جلسات پیشگیری در شهرستان‌ها اقدام کنند، همچنین راهداری و راه‌آهن نسبت به پاکسازی حریم راه‌ها اقدام کنند.

پازوکی ادامه داد: برای طرح‌های نیمه‌تمام بخش کشاورزی همچون ایستگاه‌های پمپاژ شرکت آب‌منطقه‌ای و جهاد کشاورزی موظف شدند که در واگذاری طرح‌های واجدالشرایط به بخش‌های خصوصی اقدام لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/
Source link

همچنین ببینید :
مصاف حساس امیدهای خیبر و ملوان برای صعود