به گزارش خبرنگار مهر، افشین بازگیر امروز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در سخنانی با بیان اینکه با توجه به شرایط امروز و نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، شورای ائتلاف نیروهای انقلابی در یک سال و نیم گذشته از طریق ستاد مرکزی شورای ائتلاف کشور با تعیین یک هیئت مؤسس هفت نفره در استان […]به گزارش خبرنگار مهر، افشین بازگیر امروز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در سخنانی با بیان اینکه با توجه به شرایط امروز و نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، شورای ائتلاف نیروهای انقلابی در یک سال و نیم گذشته از طریق ستاد مرکزی شورای ائتلاف کشور با تعیین یک هیئت مؤسس هفت نفره در استان شکل گرفت اظهار داشت: در شهرستان‌ها با معرفی هیئت مؤسس ها، فرآیند ثبت نام در سامانه شورای ائتلاف صورت گرفت.

ثبت‌نام بیش از ۹ هزار لرستانی در سامانه شورای ائتلاف

وی با اشاره به اینکه در نهایت این امر منجر به ثبت نام بالغ بر ۹ هزار نفر در سامانه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی لرستان شد عنوان کرد: این ثبت نام‌ها در ۳۷ کارگروه و کمیته صورت گرفته است.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلابی لرستان عنوان کرد: با برگزاری انتخابات مجمع منتخب در هر شهرستان، تعدادی به عنوان مجمع منتخب، انتخاب شدند و کار مجمع منتخب، تشکیل شورای ائتلاف شهرستان‌ها بود.

بازگیر با تاکید بر اینکه در نهایت در همه شهرستان‌ها انتخابات برگزار و شورای ائتلاف شهرستان‌ها شکل گرفت، افزود: شورای ائتلاف تنها برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تشکیل نشده، بلکه تشکیلاتی منسجم و سازمان یافته برای همه فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و… در حوزه نیروهای انقلابی است.

وی با بیان اینکه کار اصلی این شورا بعد از انتخابات ۱۴۰۰ در سایر فعالیت‌ها شروع خواهد شد بیان داشت: با توجه به اهمیت و ضرورت بحث انتخابات، فعلاً در این حوزه به صورت جدی ورود پیدا کرده‌ایم، شورای ائتلاف اولین ستاد رسمی بود که در استان شکل گرفت و رئیس ستاد شهرستان‌ها از تهران ابلاغ خود را دریافت کردند.

ضرورت مشارکت حداکثری و انتخاب فرد اصلح

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلابی لرستان با تاکید بر اینکه فرآیند انتخاب رئیس ستاد انتخابات‌های شورای ائتلاف بر اساس رأی گیری در بین اعضای شورای ستاد مرکزی ائتلاف بوده است گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در آستانه یک تصمیم بزرگ و سرنوشت ساز است و قطعاً تک تک رأی افراد می‌تواند تأثیر بسیار مهمی نه تنها برای چهار سال آینده، بلکه برای سال‌های متمادی کشور داشته باشد.

بازگیر در ادامه سخنان خود عنوان کرد: امروز از یک سو با تهدیدهای داخلی و از سوی دیگر تهدیدهای خارجی مواجه هستیم، تهدیدهای داخلی همان بحث‌های اقتصادی و معیشتی است و برای عبور از آنها ناچار هستیم که به دنبال یک انتخاب اصلح باشیم، این انتخاب باید بتواند با ایجاد یک دولت قوی، کارآمد، عدالت خواه و فساد ستیز ما را از این وضعیت رها کند.

وی با بیان اینکه بر اساس گفتمان مبانی دینی و قرآنی ما، تا اراده تغییر برای رسیدن به وضعیت مطلوب در مردم ایجاد نشود، رسیدن به وضعیت مطلوب محقق نخواهد شد گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح دو بال بوده که می‌تواند ما را از این وضعیت به سمت وضعیت مطلوبی برساند.

انتخابات ۱۴۰۰ تقابل جریان فساد ستیز با یک جریان اشرافی است

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلابی لرستان تاکید کرد: اگر می‌خواهیم که یک دولت قوی و کارآمد داشته باشیم باید پشتوانه مردمی داشته باشیم، لازمه رسیدن به یک دولت قوی و کارآمد، حضور حداکثری در انتخابات است، همه ما وظیفه داریم که در این خصوص تلاش کنیم تا بتوانیم انتخاباتی پرشور را رقم بزنم.

بازگیر با اشاره به اینکه این حضور حداکثری باعث مأیوس شدن دشمنان نادان داخلی می‌شود ادامه داد: باید تلاش کنیم که یک انتخابات پرشور و حداکثری را رقم بزنیم.

همچنین ببینید :
نماینده ولی فقیه در لرستان مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت کرد

آیت الله رئیسی در تمامی مقاطعی که در سازمان‌ها و نهادهای دیگر مشغول به کار بودند به صورت یک مدیر جهادی و انقلابی عمل کرده‌اند

وی در ادامه با اشاره به اینکه آیت الله رئیسی در روز ثبت نام اعلام کردند که رقیب من چیزی جز فساد، بی عدالتی و ناکارآمدی نیست افزود: ایشان در قوه قضائیه ثابت کردند که همیشه برای مبارزه با فساد و بی عدالتی هیچ خط قرمزی ندارند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلابی لرستان گفت: برای اینکه بتوانیم این وضعیت را تغییر بدهیم و امید را به مردم برگردانیم نیاز است که از این گفتمان دفاع کنیم، انتخابات ۱۴۰۰ تقابل یک رویکرد فساد ستیز و عدالت خواه است با یک جریان فساد خیز و اشرافی است.

بازگیر با تاکید بر اینکه آیت الله رئیسی در تمامی مقاطعی که در سازمان‌ها و نهادهای دیگر مشغول به کار بودند به صورت یک مدیر جهادی و انقلابی عمل کرده‌اند ادامه داد: مردم ما طعم مدیریت جهادی را در دولت‌ها خیلی کم چشیده‌اند، دوران خیلی کوتاهی در دولت شهید رجایی و ریاست جمهوری مقام معظم رهبری شاهد این امر بوده‌ایم.

شورای ائتلاف پیش رو در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌ها

وی با بیان اینکه در شرایط امروز نیاز به یک مدیر جهادی و انقلابی داریم ادامه داد: همیشه مردم ثابت کرده‌اند که پشت نظام و انقلاب هستند، امیدواریم در این انتخابات نیز با مشارکت و حمایت حداکثری باعث شویم که یک دولت انقلابی و جوان روی کار آید و ما را از این وضعیت نجات بدهد.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلابی لرستان با اشاره به برگزاری جلسات متعدد بین ستادهای آیت الله رئیسی در لرستان در قالب شورای هماهنگی گفت: این امر در راستای تجمیع کردن فعالیت‌ها و اجرای برنامه‌های مشترک بوده است.

بازگیر با بیان اینکه شورای ائتلاف تشکیلاتی با ساختار منسجم بوده و از یک سال و نیم گذشته در حوزه ساماندهی و اجرای فعالیت‌ها، پیش رو است بیان داشت: خیلی از فعالیت‌هایی که در ستادهای انتخاباتی دیگر در حال شکل گیری و ساماندهی است، در شورای ائتلاف در مرحله عملیاتی کردن هستند.

وی با اشاره به برگزاری افتتاحیه ستادهای شورای ائتلاف در اکثر شهرستان‌ها گفت: در شورای ائتلاف نیروهای انقلابی یک انسجام و وحدت رویه وجود دارد و ۵۰ درصد برنامه‌ها و کارهای تبلیغاتی که باید تا پایان انتخابات انجام می‌شد، صورت گرفته و این در حالیست که در برخی ستادها هنوز فعالیت عملیاتی صورت نگرفته است.

ایجاد ظرفیت «سفیران تحول» در لرستان

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلابی لرستان با اشاره به ایجاد سه ستاد شورای ائتلاف در مرکز لرستان ادامه داد: با توجه به اهمیت و تأثیر گذاری قشر جوان در انتخابات، کمیته جوانان را در ستاد انتخابات به عنوان یک معاونت در نظر گرفته‌ایم و ساماندهی خیلی خوبی در شهرستان‌های مختلف صورت گرفته است.

بازگیر در ادامه سخنان خود با اشاره به ایجاد ظرفیت «سفیران تحول» در راستای آگاهی بخشی و انتخاب اصلح و همچنین معرفی آیت الله رئیسی در استان گفت: این «سفیران تحول»، افرادی متشکل از روحانیون و… با سطح تحصیلات فوق لیسانس به بالا در رشته‌های علوم سیاسی و دارای توانایی اغنا سازی در بین مردم هستند و در بخش‌ها و روستاهای مختلف حضور دارند به صورت فراگیر این طرح در حال اجرا است.

وی تعداد این «سفیران تحول» را ۷۰ نفر به عنوان سرگروه عنوان کرد و گفت: هر کدام از اینها خودشان زیرمجموعه‌هایی دارند و فعالیت خود را انجام می‌دهند.Source link