خطیب جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه مردم ما ممکن است از مسوولان ناراضی باشند اما با انقلابی که محصول تلاش و مجاهدت خودشان است قهر نیستند، گفت : مردم با شور و شعور پای صندوق‌های رای حاضر شده و بهترین رییس جمهور و بهترین شوراها را انتخاب خواهند کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت دومین سال فعالیت این دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مقام معظم رهبری سخنان مهمی را روز پنج شنبه عنوان کردند و نقشه راه نمایندگان را برشمردند، ایشان اولا ارزیابی خوبی از عملکرد مجلس داشتند دوم بر انقلابی ماندن مجلس و مسوولان تاکید کردند زیرا برخی انقلابی می‌آیند اما انقلابی باقی نمی‌مانند.

وی افزود: مقام معظم رهبری به برخی از آسیب‌های مجلس شورای اسلامی از جمله تلاش برای سپردن مسوولیت‌های شهری و استانی به اشخاص مورد نظر خویش، قوم، جناح و اشاره کردند.

امام جمعه خرم‌آباد بیان کرد: متاسفانه این آسیب اجتماعی فراگیر بوده و تا حدودی استان ما هم در طول این دوره‌ها گرفتار بوده و متحمل آسیب شده، بنابراین باید این توصیه مقام معظم رهبری سر لوحه دلدادگان به نظام اسلامی باشد و رعایت اولویت‌ها و توجه به تحقق و اقدام عملی در راستای شعار سال در دستور کار قرار بگیرد.

خطیب جمعه خرم‌آباد در ادامه صحبت‌های خود به مقوله انتخابات ورود کرد و گفت: جمهوری اسلامی نوعی از حکومت است که مناسبات مردم با حاکمیت و حاکمیت با مردم بر اساس کتاب، سنت و دستور اسلام است، در این حکومت مردم در انتخابات حضور پیدا می‌کنند تا افرادی را انتخاب کنند که مناسبت حاکمیت با مردم و مردم با حاکمیت را براساس قوانین اسلامی رقم بزنند.

حجت الاسلام و المسلیمن شاهرخی با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی، اسلام، مردم و انتخابات با هم هستند، عنوان کرد: در طول این ۴۲ سال از پیروزی انقلاب زورگویان عالم همان گرگ صفتانی که در جنگ یازده روزه از رژیم اشغالگر قدس حمایت کردند همواره اسلام، مردم و انتخابات را مورد هجوم خود قرار دادند و به دنبال این هستند مشارکت حداکثری صورت نگیرد.

وی تصریح کرد: این کشورها که ثروت‌های مردم فقیر دنیا را با زور تصاحب کردند خود دارای اکثریت ققیر هستند، اما به دنبال این هستند که نظام اسلامی را ناکار آمد جلوه دهند و با استفاده از امکانات تبلیغاتی ، ماهواره و مجازی می‌خواهند مردم را مایوس کنند.

امام جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: مردم در ۲۲ بهمن ، روز قدس و ۹ دی با نظام اسلامی بیعت می‌کنند نه با جناح، گروه و فرد خاص، در انتخابات نیز به نظام اسلامی رای و با اهداف و آرمان‌های انقلابی ، اسلامی و ارزش‌ها بیعت می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی با اشاره به این مطلب که مردم ما ممکن است از مسوولان ناراضی باشند اما با انقلابی که محصول تلاش و مجاهدت خودشان است قهر نیستند، خاطرنشان کرد: مردم با شور و شعور پای صندوق‌های رای حاضر شده و بهترین رییس جمهور و بهترین شوراها را انتخاب خواهند کرد.

همچنین ببینید :
تایید صلاحیت افراد سابقه‌دار برای حضور در شورای شهر!

 خطیب جمعه خرم‌آباد در ادامه در خصوص عملکرد شورای نگهبان گفت: براساس اسناد بالادستی شرایطی برای داوطلبان ریاست جمهوری تعیین شده است، اصل ۱۱۵ قانون اساس می‌گوید رییس جمهور باید از رجال مذهبی و سیاسی، اهل ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن سابقه ، مومن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی، جمعی از ۶۰۰ نفری که نداوطلب ریاست جمهوری شده بودند سوابقی مدیریتی را نداشتند بنابراین پرونده آنها از همان ابتدا ناقص بود، برخی هم که صلاحیت آنها احراز نشد از طیف‌ها و جناح‌های مختلف بودند.

وی بیان کرد: حتی برخی از افرادی که تایید صلاحیت نشدند منصوبینی درشورای نگهبان داشتند، اما این موضوع نتوانست دررای نهایی شورا تاثیر داشته باشد و این ناشی از استقلال و دقت نظر شورای نگهبان است.

امام جمعه خرم‌آباد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه انتخابات شورای شهر و روستا برای ما خیلی مهم است، عنوان کرد: در گذشته هم توسط این شوراها در استن کارهایی صورت گرفته اما تا رسیدن به نقطه‌ی که مردم اعلام رضایت کنند فاصله داریم، شهرهای استان از جمله خرم‌آباد نیازمند شورای شهری است که به اندازه چندین دوره کار فرهنگی و عمرانی انجام دهند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت: کسانی باید به شوراهای شهر راه بیابند که ایجاد تحول کنند، همان تحولی که مقام معظم رهبری در دیدار با تشکل‌های دانشجویی انجام شد، در امور عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی وظایف مهمی برای اعضا شورا تعیین شده از جمله نظارت بر درآمدها و هزینه‌ها.

وی تاکید کرد: مرکز استان و دیگر شهرهای استان نیازمند تحول است مردم از اعضا این دوره شوراها انتظار دارند کاستی‌های گذشته جبران و وضعیت شهرها به لحاظ حاشیه‌نشینی و آسیب‌های اجتماعی اصلاح شود.

 امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه افرادی باید انتخاب شوند که بتواند تحول ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: مردم با نگاه قومی قبیله‌ی و خویشی و عدم توجه به شایسته‌سالاری انتخاب نکنند، بلکه افراد مومن، پاکدست، دارای حسن سابقه، دانا، توانا، متخصص و با تجربه دارای تدبیر را انتخاب کنند که می‌توانند تحول را در استان رقم بزنند.

خطیب جمعه خرم‌آباد در پایان صحبت‌های خود تاکید کرد: رای دادن از روی هیجان به امید نفع شخصی ، حزبی و جناحی و بدون توجه به معیارها برای شهر ما آسیب زا است.

انتهای پیام/
Source link