دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به انجام واکسیناسیون سالمندان در لرستان، گفت: تا پایان اردیبهشت ماه ۷۲ درصد جمعیت بالای ۸۰ سال در استان علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.


مریم کوشکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، با اشاره به انجام واکسیناسیون سالمندان در لرستان، اظهار کرد: تا پایان اردیبهشت ماه ۷۲ درصد جمعیت بالای ۸۰ سال در استان علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این بازه زمانی ۲۸ درصد افراد بالای ۷۵ ساله در استان واکسن کرونا را دریافت کردند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان به واکسیناسیون سالمندان ۷۰ سال به بالا در استان همزمان با سراسر کشور اشاره و تصریح کرد: علاوه بر این واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ و ۷۵ ساله که موفق به دریافت دوز تزریقی نشده‌اند، ادامه دارد.

کوشکی با تاکید بر اینکه تجهیزات، فضا و نیروی انسانی بیشتری برای انجام واکسیناسیون در استان لازم است، افزود: در همین راستا جلسات متعددی با ریاست دانشگاه علوم پزشکی و همچنین مدیران دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط برگزار شده که امید می‌رود هر چه زودتر شرایط برای انجام واکسیناسیون گسترده فراهم شود.

وی، آخرین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا و همچنین تعداد بستری شده‌های مشکوک و قطعی به این ویروس را به ترتیب ۱۱۴ هزار و ۷۰۵،  ۱۸۲۳ و ۵۴۰ نفر عنوان کرد.

انتهای پیام/
Source link

همچنین ببینید :
نشست بصیرت و روشنگری ویژه بانوان لرستانی برگزار می‌شود