نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: انتظار می‌رود روز دوم خردادماه به نام روز مقاومت مردم لرستان به واسطه نقش رزمندگان لر در پیروزی عملیات غرورآفرین حاج عمران ثبت شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی صبح امروز در آئین گرامی‌داشت عملیات حاج عمران که در گلزار شهدای این شهرستان در حال برگزاری است، اظهار کرد: انتظار می‌رود روز دوم خردادماه به نام روز مقاومت مردم لرستان به واسطه نقش رزمندگان لر در پیروزی عملیات غرورآفرین حاج عمران ثبت شود.

وی خاطرنشان کرد: بازگو کردن نقش موثر رزمندگان در تبیین ارزش‌های دفاع‌مقدس بسیار کارگشا است، همچنان‌که تاکنون اقدامات مختلفی در جهت ثبت خاطره‌ها و دلاورمردی‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس انجام گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اشغال خرمشهر در آبان‌ماه ۱۳۵۹ توسط رژیم بعث، بیان داشت: با صبر و مقاومت، با حرکت به سمت آرمان‌های انقلابی و جهادی، رزمندگان اسلام از جمله رزمندگان لشکر ۸۴ و تیپ ۵۷ سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان غرورآفرینی کردند و از میهن اسلامی دفاع کردند.

شاهرخی با بیان اینکه تیپ ۵۷ سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در دوم خردادماه ۶۵ کلید فتح را برای ایران اسلامی رقم زد، افزود: اگرچه تصور می‌شد این تیپ با تعداد بالای شهید و جانباز دیگر نمی‌تواند در عملیات‌های غرورآفرین نقش داشته باشد، اما با همان صبر و مقاومت خود را بازسازی و در عملیات کربلای ۴ پیروزی دیگری را رقم زد تا مقدمه‌ای برای ورود دیگر لشکرها جهت پیروزی در عملیات کربلای ۵ شود.

وی ادامه داد: اگر روزی در چهارم آبان ۵۹ خرمشهر اشغال شد و در سال ۶۵ دشمن تلاش کرد ارتفاعات حاج عمران را تسخیر کند، اما امروز می‌بینیم با هدایت‌های مقام معظم رهبری و جان‌فشانی رزمندگان و مدافعان حرم و  در راس آن‌ها مرد میدان شهید قاسم سلیمانی، چگونه دشمنان آماج موشک‌ها و راکت‌های محور مقاومت می‌شوند.

همچنین ببینید :
کاندیداها از بیان وعده‌های ناشدنی خودداری کنند/ لرستان از پنجشنبه‌های افتتاح دولت بهره نبرد!

نماینده ولی‌فقیه در لرستان به تلاش دشمنان برای کاهش مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ۲۸ خرداد امسال اشاره و تصریح کرد: بر همه آحاد جامعه لازم و واجب است که در این مقطع حساس با همدلی و اتحاد، زمینه را برای مشارکت حداکثری فراهم کنیم.

انتهای پیام/
Source link