رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: طبق برآوردهای انجام شده خشکسالی به چهل تا پنجاه درصد از محصولات کشاورزی خسارت وارد کرده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، اسفندیار حسنی مقدم در جلسه بیمه محصولات کشاورزی با اشاره به اینکه یکی از راه‌های جبران خسارت ناشی از خشکسالی بیمه محصولات کشاورزی است، عنوان کرد: در حال حاضر ۳۲ هزار در بخش زراعی اقدام به بیمه محصولات خود کرده‌اند، سطح محصولات بیمه شده ۱۲۵هزار هکتار است.

وی افزود: با توجه به خشکسالی بی سابقه در استان، ارزیابی خسارت از جنوب  آغاز و پرداخت غرامت ناشی از  خشکسالی در شرف انجام است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: هماهنگی‌های لازم در صندوق بیمه محصولات کشاورزی  و گروه‌های ارزیاب انجام شده است.

حسنی مقدم با بیان اینکه حدود پنجاه درصد از گندم تولید شده تحت پوشش بیمه قرار دارد، اظهار کرد: امیدواریم در سنوات آینده همه کشاورزان اقدام به بیمه محصولات خود کنند.

وی در خصوص خسارت ناشی از خشکسالی برای محصولاتی که بیمه نیستند، توضیح داد: در حال حاضر برنامه خاصی برای این موضوع نداریم، مناظر تصمیم هیات دولت در این زمینه هستیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه تاکنون چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به زیر بخش‌های کشاورزی وارد شده است، تصریح کرد: بیشترین خسارت به بخش زراعت با مبلغ دو هزار و دویست میلیاردتومان و بخش دام و طیور  و آبزیان با یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان برآورد شده است.

به گفته حسنی مقدم چهل تا پنجاه درصد از محصولات کشاورزی دچار خسارت شده‌اند.

انتهای پیام/
Source link

همچنین ببینید :
فراهم شدن زیرساخت نیروگاه حرارتی تا شهریورماه/ احیای صدر فولاد به مشکل خورده است