به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی زبردست شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای خدمت رسانی به دامداران استان و پیش گیری و کنترل بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان لرستان از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به اخذ ۸۵ فقره قرار داد خرید خدمت با مراکز درمانی و مایه کوبی استان اقدام کرده […]به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی زبردست شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای خدمت رسانی به دامداران استان و پیش گیری و کنترل بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان لرستان از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به اخذ ۸۵ فقره قرار داد خرید خدمت با مراکز درمانی و مایه کوبی استان اقدام کرده است.

وی افزود: در اجرای این قراردادها تعداد ٣ میلیون و ١٩٠ هزار رأس انواع دام‌های روستایی و عشایری استان علیه بیماری‌های آبله، تب مالت و طاعون نشخوار کنندگان کوچک واکسینه خواهند شد.

مدیر کل دامپزشکی لرستان تصریح کرد: در سال جاری با توجه به کاهش بارندگی و خشکسالی بی سابقه در استان احتمال شیوع بیماری‌های دامی به دلیل تضعیف سیستم ایمنی دام‌ها به خاطر عدم تغذیه مناسب وجود دارد.

زبردست از همه دامداران درخواست کرد که با اکیپ‌های اعزامی دامپزشکی برای واکسیناسیون در سطح استان حداکثر همکاری را داشته باشند.

وی گفت: سایر واکسیناسیون پیش گیری توسط همکاران بخش دولتی در حال انجام است.Source link

همچنین ببینید :
بهره‌برداری از کتابخانه درجه یک الیگودرز بعد از ۱۵ سال