استاندار لرستان گفت: وجود سلاح در دست مردم در لرستان مهمترین موضوعی است که امنیت استان را تهدید می‌کند البته این سلاح‌ها تنها در نزاع‌های قبیله‌ای و شخصی به کار گرفته می‌شود و اگر بتوانیم این سلاح‌ها را جمع آوری کنیم میزان درگیری‌های شخصی و قبیله‌ای به شدت کاهش پیدا می‌کند.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، سیدموسی خادمی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه فرماندهی نیروی انتظامی لرستان اظهار داشت: مجموعه نیروی انتظامی مهمترین سازمان در میان سازمان‌های موجود در کشور است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین نیاز انسان امنیت است، افزود: سازمانی که چنین کالا و خدمتی را برای مردم ایجاد می‌کند تبدیل به مهمترین سازمان برای مردم است.

استاندار لرستان بیان کرد: وظایف نیروی انتظامی بسیار گسترده است و آنها از نرم ترین کارهای فرهنگی مانند مشاوره تا سخت‌ترین کارهای نظامی مانند درگیری مسلحانه با اشرار شامل می شود. 

خادمی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در بحران‌هایی که طی سال های اخیر در کشور رخ داده است نمره قبولی گرفته است، تصریح کرد: نیروی انتظامی اقتدار بسیار بالایی در میان مردم دارد و تمام آحاد جامعه قدرت این نیرو را می پذیرند. 

وی خاطرنشان کرد: وجود سلاح در دست مردم در لرستان مهمترین موضوعی است که امنیت استان را تهدید می‌کند البته این سلاح‌ها تنها در نزاع‌های قبیله‌ای و شخصی به کار گرفته می‌شود و اگر بتوانیم این سلاح‌ها را جمع آوری کنیم میزان درگیری‌های شخصی و قبیله‌ای به شدت کاهش پیدا می‌کند. 

استاندار لرستان گفت: یکی دیگر از مشکلات لرستان حضور خودروهای شوتی در جاده‌های استان است این در حالی بوده که اکثر این کالا تولید داخل ندارند و برای مبارزه با آنان بایستی تعرفه کالاهایی که قاچاق می شوند و تولید داخل ندارند برداشته شود تا صرفه اقتصادی برای قاچاقچی‌ها نداشته باشد. 

انتهای پیام/۸۵۰۲۰
Source link

همچنین ببینید :
تشکیل ستاد پیشگیری از وقوع جرم و تخلفات انتخاباتی