به گزارش خبرنگار مهر، اسد عبدالهی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار لرستان اظهار داشت: جلسه ستاد تنظیم بازار استان با چهار دستور کار تشکیل شد که شامل جوجه‌ریزی و تأمین نهاده‌های دامی برای مرغداری‌ها، خشکسالی و تبعاتی که در تأمین علوفه دامداران و همچنین مشکلات ایجاد شده برای زنبورداران و تقدیر و […]به گزارش خبرنگار مهر، اسد عبدالهی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار لرستان اظهار داشت: جلسه ستاد تنظیم بازار استان با چهار دستور کار تشکیل شد که شامل جوجه‌ریزی و تأمین نهاده‌های دامی برای مرغداری‌ها، خشکسالی و تبعاتی که در تأمین علوفه دامداران و همچنین مشکلات ایجاد شده برای زنبورداران و تقدیر و تشکر از ستاد تنظیم بازار استان در خصوص سیاست‌های تأمین میوه شب عید بود.

وی در خصوص تولید گوشت مرغ که بحث اصلی این جلسه بود گفت: در استان لرستان نهاده‌های دامی تأمین شده و حداکثر تا سه ماه آینده مشکلی نداریم.

معاون استاندار لرستان با اشاره به اینکه لرستان یکی از استان‌های تولیدکننده مرغ است، گفت: برخی استان‌های دیگر انتظار دارند لرستان تولید کننده باشد ولی اولویت اول به تأمین نیاز استان داده شده و اگر گوشت مرغ بیش از مصرف داخلی تولید شود به استان‌های دیگر صادر خواهد شد و لذا در خصوص خروج مرغ از استان حتماً محدودیت‌هایی ایجاد خواهد شد.

عبدالهی گفت: در این جلسه مشکلات زنبورداران نیز مطرح شد که متأسفانه با توجه به خشکسالی، محدودیت‌ها و مشکلاتی برای آنها به وجود آمده و مصوب شد در این خصوص سازمان صمت استان از طریق وزارتخانه پیگیری کند و همچنین جهاد کشاورزی در خصوص کمبود علوفه برای دام‌های سنگین و سبک از طریق وزارت خانه پیگیری کنند تا مشکلی برای اواخر سال که معمولاً بیشتر از علوفه دستی استفاده می‌کنند نداشته باشیم.

وی در خصوص قیمت مرغ گفت: عموماً قیمت هر کالا را میزان عرضه و تقاضا تعیین می‌کند و پیش‌بینی ما این است که تا سه ماه آینده تنش خاصی در قیمت نداشته باشیم.

همچنین ببینید :
شور انتخاباتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همراه باشد

معاون استاندار لرستان افزود: در کل هر چه قدر هم برنامه‌ریزی کنیم، استان‌های همجوار ما مثل خوزستان که شرایط آب و هوایی آن تقریباً به سمت گرم شدن می‌رود و نمی‌توانند جوجه ریزی و تولید مرغ داشته باشند ممکن است بر بازار داخل استان تأثیر داشته باشند.

عبدالهی گفت: دو عامل در قیمت مرغ مؤثر است یکی میزان جوجه ریزی و دیگری هم تأمین نهاده‌ها است که در لرستان نهاده‌ها به اندازه کافی تأمین شده ولی در خصوص مقدار جوجه‌ریزی محدودیت‌هایی داشته‌ایم.Source link