به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی روز شنبه در نشست با نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و مدیران دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لرستان اظهار کرد: کارگران و جامعه کارگری، جامعه‌ای متدین و انقلابی هستند که رژیم طاغوت را به زانو درآوردند و در هشت سال دفاع […]به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی روز شنبه در نشست با نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و مدیران دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لرستان اظهار کرد: کارگران و جامعه کارگری، جامعه‌ای متدین و انقلابی هستند که رژیم طاغوت را به زانو درآوردند و در هشت سال دفاع مقدس نقش آفرینی کردند.

وی با بیان اینکه جامعه کارگری در فتنه‌های داخلی با بصیرت رفتار کرده است، ادامه داد: این قشر باید از حقوق متناسب با کار بهره مند شوند که برخورداری از این حقوق با تحقق شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها محقق می‌شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: کار کردن یک نوع عبادت است که باید به یک گفتمان تبدیل شود و تجلیل از کار و کارگر ارزش است چرا که کارگران ستون فقرات اقتصاد کشور هستند و بدون این قشر اقتصاد رشد نخواهد کرد.

حجت الاسلام شاهرخی اظهار کرد: علاوه بر اینکه الزامات مورد نیاز کارگران باید معرفی و تأمین شود، امنیت شغلی و تأمین منابع کارگران یک امر ضروری است که باید به امور معیشتی آنها توجه ویژه صورت گیرد.

وی گفت: یک هزار و ۳۸۰ کارگاه تولیدی در لرستان وجود دارد که ۳۰ درصد آن تعطیل است و مابقی زیر ۵۰ درصد فعال هستند و این موضوع باید با توجه به شعار سال بررسی و مشکلات آن برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه رسیدن حقوق کارگری به یک نقطه مطلوب، نیازمند یک نگاه ملی است؛ اضافه کرد: باید برخی حقوق‌ها ثابت بماند و اضافه آن به بخش کم برخوردار تعلق گیرد، در لرستان نیز اعتبار به اندازه کافی توزیع می‌شود اما نتیجه مطلوب به دست نمی‌آید که نیاز به بررسی دارد.

همچنین ببینید :
دستگیری عامل نشر اکاذیب در «سلسله»

حجت الاسلام شاهرخی همچنین با اشاره به انتخابات ۲۸ خرداد ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: این رویداد امری حیاتی برای کشور است و مشارکت حداکثری، همبستگی ملی را به همراه دارد و دشمنان را در برابر سرافرازی ملت سرافکنده می‌کند.

وی افزود: روزی شرکت در جنگ هشت ساله و دفاع از حرم افتخار بود و امروز حضور در انتخابات همانند افتخارآفرینی در میدان جنگ است که باید زمینه مشارکت حداکثری مردم در این عرصه فراهم شود.Source link