به گزارش خبرنگار مهر، رضا طلایی شامگاه سه شنبه در نخستین جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل لرستان در سال جاری، گفت: با وجود افزایش چشمگیر ترددهای نوروزی و خودروهای ورودی به استان در ایام نوروز، تلفات چندانی در جاده‌های استان اتفاق نیفتاد که امیدواریم این روند تداوم یابد. افزایش تردد خودروهای بدون […]به گزارش خبرنگار مهر، رضا طلایی شامگاه سه شنبه در نخستین جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل لرستان در سال جاری، گفت: با وجود افزایش چشمگیر ترددهای نوروزی و خودروهای ورودی به استان در ایام نوروز، تلفات چندانی در جاده‌های استان اتفاق نیفتاد که امیدواریم این روند تداوم یابد.

افزایش تردد خودروهای بدون پلاک و پلاک مخدوش در لرستان

وی، تصریح کرد: روند افزایشی تردد خودروهای بدون پلاک و با پلاک مخدوش در استان نگران کننده است و این خودروها عامل مهمی در تصادفات به شمار می‌روند که ضرورت دارد، کنترل بیشتری روی تردد این خودروها قرار گیرد.

مدیرکل دفتر فنی و حمل و نقل و ترافیک استانداری لرستان، سرقت علائم و تجهیزات ایمنی راههای استان را از مهم‌ترین مشکلات استان برشمرد و افزود: برخورد با سارقان تابلوها و علائم ایمنی در دستور کار شورای تأمین استان قرار گرفته است.

۵۰ تقاطع نیازمند استاندارد سازی هستند

عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان نیز در این جلسه، گفت: موضوع ارتقای ایمنی راه‌ها در اولویت برنامه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان قرار دارد و سال گذشته اقدامات قابل توجهی در این راستا صورت گرفته است.

وی، اظهار داشت: حدود ۵۰ تقاطع استان نیازمند استاندارد سازی با احداث تقاطع‌های غیر همسطح است، در حال حاضر در سه تقاطع مهم گردنه «رازان»، پادگان مهندسی و مقابل کشتارگاه دام بروجرد در محور خرم آباد- بروجرد، ساخت تقاطع‌های غیر همسطح اجرایی شده و از پیشرفت خوبی برخوردار است که بهره برداری از این تقاطع‌ها نقش بسزایی در ارتقای ایمنی این محور و کاهش سوانح استان دارد.

همچنین ببینید :
قدرت نمایی اراذل و اوباش در فضای حقیقی و مجازی خط قرمز پلیس است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان از نصب ۱۰ برج نوری در تقاطع‌های خطرناک استان طی سال ۹۹ خبر داد و گفت: ساماندهی تقاطع پرخطر سه راهی «چالانچولان» نیز در سال جاری در دستور کار قرار دارد.

شرفی، خواستار اصلاح نواقص چهار خطه های جدیدالاحداث ازنا – شازند و کوهدشت از سوی مجری پروژه شد و بر لزوم همکاری و حضور پررنگ همه دستگاه‌های مرتبط با بحث ایمنی برابر شرح وظایف سازمانی در راستای کاهش تلفات و افزایش ایمنی محورها تاکید کردند.

ضرورت ساماندهی علائم ایمنی در محورهای روستایی و تفرجگاهی

سرهنگ مصطفی دالوند فرمانده پلیس راه لرستان نیز در این جلسه خواستار ساماندهی علائم ایمنی در محورهای روستایی و تفرجگاهی، ایمن سازی مقابل پاسگاه‌های پلیس راه و تعمیر دوربین‌های نظارت تصویری آسیب دیده در راههای استان شد.

میثم قدمی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جاده‌ای لرستان نیز در این جلسه با تاکید بر فرهنگ سازی ایمنی در رأس برنامه‌های کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل در سال ۱۴۰۰ و ضرورت مشارکت بیشتر آموزش و پرورش و صداوسیما، گفت: در پایان اردیبهشت هفته جهانی ایمنی را داریم که اجرای طرح کنترل سرعت، افزایش گشت‌های کنترل دروازه‌ای، تهیه و انتشار محتواهای آموزشی فرهنگی ایمنی، درج شعار ایمنی در سربرگ مکاتبات اداری و … از برنامه‌های این هفته به شمار می‌رود.Source link