به گزارش خبرنگار مهر، سید امین قاسمی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در راستای متمرکزسازی فعالیت‌های آموزشی و پایش مداوم روند آموزش‌های عمومی صنایع‌دستی در استان، طرح مستند نگاری سه خانه صنایع‌دستی شامل خانه «نساجی سنتی»، خانه «چوب» و خانه «ورشو» به اتمام رسید. وی با اشاره به اینکه این پروژه برای […]به گزارش خبرنگار مهر، سید امین قاسمی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در راستای متمرکزسازی فعالیت‌های آموزشی و پایش مداوم روند آموزش‌های عمومی صنایع‌دستی در استان، طرح مستند نگاری سه خانه صنایع‌دستی شامل خانه «نساجی سنتی»، خانه «چوب» و خانه «ورشو» به اتمام رسید.

وی با اشاره به اینکه این پروژه برای اولین بار در سطح کشور در لرستان انجام شده است، تصریح کرد: «با رویکرد استفاده آموزش‌محور از ظرفیت خانه‌های تاریخی موجود در سطح استان، این طرح با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در سال ۱۴۰۰ به اتمام رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان، عنوان کرد: طبق رایزنی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری صنایع‌دستی استان لرستان با معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، دریافت اعتبار ملی برای تجهیز و راه‌اندازی این خانه‌ها نیز در دستور کار قرار گرفته است.Source link

همچنین ببینید :
وضعیت بد بیماری کرونا در لرستان/ بستری‌ها رو به افزایش است