به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی امروز سه شنبه در حاشیه دومین جلسه شورای اداری استان و ستاد استانی مقابله با کرونا، گفت: لرستان به لحاظ بیماری کرونا در وضعیت مطلوبی نیست و همچنان باید مراقبت‌ها برای عبور از پیک فعلی وجود داشته باشد. ضرورت آمادگی برای مقابله با ویروس جدید کرونا وی با […]به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی امروز سه شنبه در حاشیه دومین جلسه شورای اداری استان و ستاد استانی مقابله با کرونا، گفت: لرستان به لحاظ بیماری کرونا در وضعیت مطلوبی نیست و همچنان باید مراقبت‌ها برای عبور از پیک فعلی وجود داشته باشد.

ضرورت آمادگی برای مقابله با ویروس جدید کرونا

وی با اشاره به شیوع ویروس جهش یافته هندی در همسایگان شرقی کشور، اظهار داشت: این ویروس به مراتب از سایر ویروس‌های شناخته شده کرونا خطرناک‌تر است و باید تمهیدات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود آن اندیشیده شود.

استاندار لرستان، ابراز امیدواری کرد واکسیناسیون در کشور با سرعت و شدت بیشتری انجام شود، افزود: در استان باید آمادگی برای مقابله با این ویروس جدید، در صورت ورود آن حفظ شود و مراکز درمانی به خوبی برای مهار آن تجهیز شوند.

خادمی در ادامه به تشریح وضعیت استان پرداخت و بیان داشت: در بحث بودجه مقرر شد دستگاه‌های اجرایی نسبت به پیگیری ردیف‌های متفرقه و متمرکز بودجه در وزارتخانه‌های متبوع اقدام کرده و سهم استان را در این رابطه دریافت کنند، لازم به ذکر است در بودجه فرصت‌های نهفته ای وجود دارد که باید شناسایی و جذب استان شوند.

افزایش تعداد ثبت‌نامی های انتخابات شوراهای لرستان

وی، عنوان کرد: به منظور عمل به شعار سال، دستگاه‌های اجرایی باید پیشنهادات و راهکارهای خود را ارائه داده تا با تدوین آنها بتوان برنامه استان را برای سال جاری اجرایی کرد.

استاندار لرستان همچنین از انتخابات آینده به عنوان یکی از رخدادهای مهم سیاسی کشور و استان یاد کرد و گفت: گزارشات درباره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از افزایش تعداد ثبت نام کنندگان در استان به نسبت دوره‌های قبل حکایت دارد و حتی این آمار در مقایسه با کشور افزایش داشته است که امیدواریم این روند افزایشی را در بحث مشارکت در انتخابات نیز حفظ کنیم.

همچنین ببینید :
اختصاص ۲۵۱ میلیارد تومان اعتبار برای تأمین آب روستایی و عشایری

خادمی، تصریح کرد: با توجه به وجود دستگاه‌های الکترونیکی در استان، آمادگی برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی را داریم که این امر مستلزم کسب تکلیف از مرکز است.

وی در ادامه سخنان خود، خشکسالی به وجود آمده را یکی از اتفاقات نامطلوب در استان دانست و تصریح کرد: مدت زیادی از آخرین بارندگی در استان می‌گذرد که این موضوع منجر به وقوع خشکسالی در استان می‌شود و باید راهکارها برای جلوگیری از خسارات بیشتر به خصوص در بخش کشاورزی اجرایی شود.

استاندار لرستان، تاکید کرد: با توجه به احتمال خشکسالی در مراتع و جنگل‌های سطح استان دستگاه‌های اجرایی ذیربط باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از وقوع آتش سوزی‌های احتمالی در طبیعت به خوبی اجرایی کنند.Source link