به گزارش خبرگزاری مهر، سید موسی خادمی در سخنانی با اشاره به اینکه افزایش تخصیص آب سدهای لرستان خواسته به حق مردم استان است اظهار داشت: وزارت نیرو با اصلاح طراحی سد «تنگ معشوره»، ساخت این سد و افزایش حجم ذخیره آب موافقت کرد. وی با اشاره به جلسه با مدیر عامل شرکت توسعه منابع […]به گزارش خبرگزاری مهر، سید موسی خادمی در سخنانی با اشاره به اینکه افزایش تخصیص آب سدهای لرستان خواسته به حق مردم استان است اظهار داشت: وزارت نیرو با اصلاح طراحی سد «تنگ معشوره»، ساخت این سد و افزایش حجم ذخیره آب موافقت کرد.

وی با اشاره به جلسه با مدیر عامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در این رابطه گفت: با توجه به سیلاب سال ۹۸ و خسارت‌های ناشی از آن و با پیگیری‌های استاندار لرستان اصلاح طراحی ساخت سد «معشوره» لرستان و افزایش حجم ذخیره آن به ۵۰۰ میلیون متر مکعب در برنامه زمان بندی فرایند ادامه پروژه مورد موافقت اولیه و تصویب قرار گرفت.

استاندار لرستان افزود: در این جلسه مصوب شد که ساخت سد «تنگ معشوره» با حجم ۵۰۰ میلیون متر مکعب آغاز و ساز و کارهای ادامه فعالیت و روند تکمیل پروژه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خادمی تصریح کرد: همچنین مقرر شد نسبت به اخذ مجوزهای لازم ظرف چند روز آینده اقدامات لازم صورت پذیرد.

وی گفت: تخصیص اولیه آب، سد «معشوره» به عنوان بزرگترین سد لرستان از ۵۰ میلیون مترمکعب به ۲۰۰ میلیون مترمکعب رسیده و با افزایش ۳۰۰ میلیون مترمکعب برای جلوگیری از سیلاب حجم آن به ۵۰۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

بنا بر این گزارش، چهارم خردادماه سال ۹۲ بود که رئیس‌جمهور وقت برای کلنگ زنی پروژه سد «معشوره» به لرستان سفر کرد تا در روزهای پایانی دولتش روی دست استان لرستان یک کلنگ زنی بی‌نتیجه دیگر را بگذارد.

سد «معشوره» استان لرستان مصوب سفر نخست هیئت دولت یعنی حدود ۱۴ سال پیش است و قبل از آن نیز بارها در دولت‌های مختلف به‌عنوان یکی از مطالبات جدی مردم مطرح و وعده اجرا گرفته است، وعده‌هایی که سال‌هاست بین‌النهرین لرستان را در میان دو رود کشکان و سیمره تشنه نگه‌داشته است.

همچنین ببینید :
کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در طرح مواسات پیش قدم بوده‌اند

جمیع همه مزایا از سد «معشوره»، پروژه‌ای حیاتی برای استان لرستان ساخته است، پروژه‌ای که به‌عنوان مطالبه‌ای جدی از سوی مردم بارها مطرح‌شده است.Source link