به گزارش خبرنگار مهر، انتشار تصاویری از نقشه ایران در فضای مجازی، برخی دستگاه‌های دولتی و… موجب واکنش افکار عمومی و به خصوص مردم استان لرستان شده است. این واکنش‌ها و حاشیه‌ها منجر به ورود برخی مسئولان لرستان از جمله «مهرداد ویسکرمی» نماینده مردم خرم آباد و چگنی و تذکر وی به رئیس جمهور، وزیر […]به گزارش خبرنگار مهر، انتشار تصاویری از نقشه ایران در فضای مجازی، برخی دستگاه‌های دولتی و… موجب واکنش افکار عمومی و به خصوص مردم استان لرستان شده است.

این واکنش‌ها و حاشیه‌ها منجر به ورود برخی مسئولان لرستان از جمله «مهرداد ویسکرمی» نماینده مردم خرم آباد و چگنی و تذکر وی به رئیس جمهور، وزیر کشور و وزیر اطلاعات شد.

در این راستا زهرا احمدی مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور با انتقاد از انتشار شماری نقشه‌های جعلی و غیر واقعی از مرز مشترک استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان و اصفهان در برخی شبکه‌های اجتماعی که مشخصاً به قصد تحریک و تشویش اذهان عمومی منتشر می‌شود، تأکید کرد: بر خلاف ادعاها و نقشه‌های جعلی منتشره، هیچ تغییری در حدود تقسیماتی و مرز مشترک استان‌های چهار محال و بختیاری، لرستان و اصفهان وجود ندارد و تمامی ادعاهای مطرح شده در این زمینه تکذیب می‌شود.

وی هم چنین با اشاره به ضرورت دقت نظر تمامی دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی و هم چنین رسانه‌ها در انتشار اخبار حوزه تقسیمات کشوری، اظهار داشت: لازم است دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی و نیز رسانه‌ها صرفاً از نقشه‌های رسمی تقسیمات کشوری استفاده کنند تا در انتشار اخبار و اطلاعات مرتبط با تقسیمات کشوری و نقشه‌های مربوطه، سوءاستفاده و شبهه‌ای ایجاد نشود.

مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور تأکید کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت مقوله تقسیمات کشوری برای اقشار مختلف مردم و سوءاستفاده برخی محافل سیاسی و رسانه‌ای اپوزیسیون از این موضوع، مکاتبات و هماهنگی‌های لازم با پلیس فتا برای مواجهه و برخورد با منتشرکنندگان این نوع نقشه‌های جعلی و اخبار غیر واقعی در این زمینه انجام شده است.

همچنین ببینید :
توان مدیریت از ملاک‌های پذیرش مسئولیت باید باشدSource link