به گزارش خبرگزاری مهر، مرضیه قنبریان امروز شنبه در سخنانی گفت: با توجه به اجباری بودن استاندارد مخازن CNG نصب شده در خودروهای دوگانه سوز، در سال گذشته ۵۷۲۳ مخزن خودرو، مورد بازرسی و آزمون قرار گرفت که از این تعداد، ۶۶ عدد مخزن مردود و معدوم شد. وی افزود: بازرسی چشمی از مخازن مذکور […]به گزارش خبرگزاری مهر، مرضیه قنبریان امروز شنبه در سخنانی گفت: با توجه به اجباری بودن استاندارد مخازن CNG نصب شده در خودروهای دوگانه سوز، در سال گذشته ۵۷۲۳ مخزن خودرو، مورد بازرسی و آزمون قرار گرفت که از این تعداد، ۶۶ عدد مخزن مردود و معدوم شد.

وی افزود: بازرسی چشمی از مخازن مذکور هر سه سال یک بار و آزمون هیدرو استاتیک به صورت پنج سال یک بار انجام می‌شود.

مدیرکل استاندارد لرستان اظهار کرد: از آنجایی که مخازن CNG خودرویی، تحت فشار حدود ۳۰۰ بار هستند، آسیب ناچیز می‌تواند باعث ایجاد خطر انفجار شود، از این رو انجام آزمون هیدرواستاتیک مخازن CNG و بازدید دوره‌ای آنها، از اهمیت زیادی برخوردار است.

قنبریان گفت: در حال حاضر هفت آزمایشگاه همکار استانی و ۴ آزمایشگاه دارای گواهینامه در سطح ملی (ISO/IEC ۱۷۰۲۵) در زمینه آزمون هیدرو استاتیک مخازن CNG خودرو در استان فعالیت دارند که بر اساس استاندارد ملی مربوطه و با همکاری بازرسان استاندارد، مخازن ذخیره CNG منصوبه بر روی خودروهای دوگانه سوز را مورد بازرسی و آزمون ادواری قرار می‌دهند.

وی یادآور شد: شهروندان در صورت داشتن هر گونه شکایت یا مشاهده تخلف از آزمایشگاه‌های آزمون هیدرو استاتیک مخازن CNG خودرو، می‌توانند موارد خود را به اداره کل استاندارد استان اعلام کنند.Source link

همچنین ببینید :
۳۷ هزار واحد مسکونی روستایی لرستان در انتظار مقاوم‌سازی