به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی امروز شنبه در حاشیه جلسه ستاد کرونا لرستان اظهار داشت: آمارها در استان حکایت از افزایش سریع ابتلاء، بستری و مرگ بر اثر کرونا در سال جدید دارد. وی گفت: گزارشات ارائه شده نشان از این دارد که کشور همچنان در روند صعودی ابتلاء به کرونا قرار گرفته […]به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی امروز شنبه در حاشیه جلسه ستاد کرونا لرستان اظهار داشت: آمارها در استان حکایت از افزایش سریع ابتلاء، بستری و مرگ بر اثر کرونا در سال جدید دارد.

وی گفت: گزارشات ارائه شده نشان از این دارد که کشور همچنان در روند صعودی ابتلاء به کرونا قرار گرفته و در لرستان نیز وضعیت به همین شکل بوده و متأسفانه آمار ابتلاء، بستری و فوت بر اثر بیماری به شدت در حال افزایش است.

استاندار لرستان اظهار داشت: بر اساس گزارشات ارائه شده از ابتدای شیوع کرونا تا پایان اسفند سال گذشته حدود ۷۰ هزار نفر در لرستان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که با یک روند رو به رشد سریع تعداد ۲۰ هزار نفر مبتلا فقط در فروردین امسال به این آمار افزوده شده است.

خادمی با اشاره به اینکه میزان بستری‌ها و فوت به شدت در حال افزایش است، افزود: تعداد مرگ‌های بر اثر کرونا در استان نسبت به اسفند گذشته پنج برابر شده و در تعداد بستری‌ها نیز به همین نسبت رشد داشته‌ایم که متأسفانه این روند در حال افزایش است.

وی تصریح کرد: در این شرایط تنها راه مهار بیماری و کنترل آن رعایت نکات بهداشتی، پرهیز از هر گونه مسافرت، ترددها، تجمعات و دور همی های غیر ضروری است.

استاندار لرستان در ادامه از موضوع واردات واکسن بیشتر به کشور خبر داد و گفت: در جلسه امروز واکسینه کردن تعداد بیشتری از مردم در بهار و تابستان امسال با استفاده از واکسن‌های وارداتی و واکسن‌های تولید داخل مورد بحث قرار گرفت.

همچنین ببینید :
ابتلای ۷۱۰ لرستانی به کرونا/ ۱۱۹۰ نفر بستری هستند

خادمی همچنین یادآور شد: تاکنون حدود هشت هزار و ۵۰۰ واکسن به لرستان وارد و تزریق آنها انجام شده که با ورود محموله جدید واکسن به استان تزریق آنها نیز صورت می‌گیرد.

وی بیان داشت: در شرایط کنونی تمام شهرستان‌های استان به لحاظ رنگ بندی کرونا در وضع قرمز قرار دارند و وضعیت در دو شهرستان بروجرد و ازنا بسیار خطرناک است که توجه بیش از پیش مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی در این رابطه ضرورت دارد.Source link