به گزارش خبرنگار مهر، داریوش حسن‌نژاد امروز چهارشنبه در گفت و گو با رسانه‌ها اظهار داشت: با اقدامات مدیریت منابع آب و نیروهای گشت و بازرسی و همکاری نیروی انتظامی دورود دو دستگاه حفار غیرمجاز در منطقه «چالانچولان» این شهرستان کشف و توقیف شد. وی تصریح کرد: این دو دستگاه که شامل یک دستگاه حفار […]به گزارش خبرنگار مهر، داریوش حسن‌نژاد امروز چهارشنبه در گفت و گو با رسانه‌ها اظهار داشت: با اقدامات مدیریت منابع آب و نیروهای گشت و بازرسی و همکاری نیروی انتظامی دورود دو دستگاه حفار غیرمجاز در منطقه «چالانچولان» این شهرستان کشف و توقیف شد.

وی تصریح کرد: این دو دستگاه که شامل یک دستگاه حفار تراکتوری و یک دستگاه حفار برقی بودند به‌صورت شبانه در مناطق مختلف اقدام به حفر چاه‌های غیرمجاز می‌کردند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان عنوان کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر با تغییر روش‌های حفاری و استفاده از دستگاه‌های حفار برقی با ابعاد بسیار کوچک‌تر نسبت به دستگاه‌های قبلی و حفاری بدون صدا و عدم وجود مشکلات حمل‌ونقل، این نوع تخلفات بیشتر شده است.

حسن‌نژاد اضافه کرد: در سه سال گذشته بیش از ۲۵ دستگاه حفار غیرمجاز در سطح استان شناسایی و توقیف شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت حفاظت منابع ارزشمند آب زیرزمینی و خساراتی که برداشت‌های غیرمجاز آب به این منابع وارد می‌کند از تمامی هم استانی‌های عزیز درخواست می‌شود هرگونه حفاری غیرمجاز را به اطلاع ادارات منابع آب شهرستان‌ها برسانند.Source link

همچنین ببینید :
خسارت ۱۳۰۰ میلیاردی خشکسالی به کشاورزی لرستان/خطر هجوم ملخ صحرایی