به گزارش خبرگزاری مهر، کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در لرستان در اطلاعیه‌ای مصوبات و محدودیت‌های جدید کرونایی در این استان را اعلام کرد. تعطیلی گروههای شغلی ۲، ۳ و ۴ در این راستا مقرر شده همه دستگاه‌های اجرایی از تاریخ ابلاغ صورت جلسه نسبت به رعایت دستورالعمل‌های طرح جامع مدیریت هوشمند […]به گزارش خبرگزاری مهر، کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در لرستان در اطلاعیه‌ای مصوبات و محدودیت‌های جدید کرونایی در این استان را اعلام کرد.

تعطیلی گروههای شغلی ۲، ۳ و ۴

در این راستا مقرر شده همه دستگاه‌های اجرایی از تاریخ ابلاغ صورت جلسه نسبت به رعایت دستورالعمل‌های طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها اقدام کنند، بدیهی است معیار ارزیابی همه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، شهرستان‌ها، فرمانداران و بخشداران از نظر استانداری نحوه برخورد با شرایط حاضر و اجرای دستورالعمل‌ها مطابق طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها در راستای کمک به اصلاح شرایط موجود و بازگشت استان به وضعیت کم خطر خواهد بود.

مقرر شده، سازمان صمت با هماهنگی اصناف نسبت به تعطیلی گروه‌های شغلی دو، سه و چهار در شهرهای قرمز بر اساس طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها اقدام کند.

مقرر شده هتل‌ها، متل ها، مهمان پذیرها و مجتمع‌های گردشگری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد قانونی صورت پذیرد.

فعالیت مدارس و آموزشگاه‌های دولتی و غیر دولتی و همچنین آموزشگاه‌های زبان خارجی، هنری و … تا عادی شدن شرایط ممنوع است.

فعالیت تالارهای پذیرایی ممنوع

مقرر شده فرمانداری‌ها از برگزاری هرگونه جلسات، دورهمی ها و مهمانی‌ها توسط کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا ممانعت به عمل آورده و با متخلفان برخورد قانونی صورت پذیرد.

مقرر شده که سازمان صمت نسبت به تأمین و توزیع مناسب کالاهای اساسی مردم اقدام لازم را به منظور جلوگیری از تجمع و ایجاد صف‌های طولانی به عمل آورد.

مقرر شده مطابق طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها تا زمان تغییر وضعیت شهرها به زرد و آبی از فعالیت همه تالارها جلوگیری و با متخلفان برخورد قانونی صورت پذیرد.

مقرر شده مطابق طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها از برگزاری هرگونه فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی (نمازجمعه، نمازهای جماعت یومیه مساجد، مراسم‌های آئینی و مذهبی و …) تا تغییر وضعیت شهرها جلوگیری به عمل آید.

همچنین ببینید :
۵۱۶ بیمار کرونایی در مراکز درمانی لرستان بستری هستند/ فوت ۴ نفر

تعطیلی پاساژها و توزیع کمک‌های معیشتی

مقرر شده شهرداری‌ها با همکاری پلیس راهور نسبت به مسدود کردن ورودی آرامستان‌ها اقدام کنند.

برگزاری جشنواره‌ها، همایش‌ها، کارگاه‌ها، رزمایش و … توسط همه دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

مقرر شده نیروی انتظامی حداکثر همکاری را با اتاق اصناف برای تعطیلی پاساژها به عمل آورد، در صورت عدم همکاری مدیران پاساژها ضمن برخورد با متخلفین، شرکت توزیع نیروی برق نسبت به قطع برق آنها اقدام کند.

مقرر شده شهرداری‌ها تا عادی شدن شرایط و رفع وضعیت قرمز، نسبت به جمع آوری دست فروش‌ها اقدام کنند، همچنین ترتیبی اتخاذ شود با تهیه لیست دست فروش‌ها کمک‌های معیشتی در قالب طرح شهید سلیمانی از طریق سپاه استان در اختیار آنها قرار گیرد.

برخورد با برگزار کنندگان مراسم‌ها

مقرر شده همه دستگاه‌های اجرایی استان و بانک‌ها از ارائه هرگونه خدمات به ارباب رجوع فاقد ماسک خودداری کرده و از ورود آنها ممانعت به عمل آورند.

مقرر شده طرح محدودیت تردد در شهرها از ساعت ۲۲ شب لغایت ۳ صبح با جدیت اعمال شود.

مقرر شده از فعالیت آرایشگاه‌های زنانه، مردانه و سالن‌های زیبایی تا اطلاع ثانوی ممانعت به عمل آید.

مقرر شده از فعالیت بوستان‌ها و خصوصاً مراکز تفریحی دارای شهربازی و واحدهای سیار (سرسره بادی، ترامبولینگ و…) و همچنین قایق سواری در مراکز تفریحی آبی تا اطلاع ثانوی جلوگیری به عمل آید.

مقرر شده فرمانداران با همکاری دادستانی و نیروی انتظامی از برگزاری هرگونه مراسم شادی، عروسی و … در منازل جلوگیری به عمل آورده و با متخلفان برخورد قانونی انجام پذیرد.

همه افراد و دستگاه‌های اجرایی می‌توانند عدم رعایت دستورالعمل‌های یاد شده را در هر نقطه از استان برای برخورد قانونی با دستگاه یا فرد متخلف، به شماره تماس ۳۳۳۱۵۰۱۴ – ۰۶۶ دبیرخانه ستاد کرونا استان اطلاع دهند.Source link