به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی امروز چهارشنبه در ستاد هماهنگی برنامه‌های ماه مبارک رمضان با اشاره به اینکه در آستانه ماه رمضان هستیم، چه خوب است که چشمان و گوش و قلب ما هم روزه دار باشد و بهره برداری لازم را در جهت رشد و ارتقای معنوی داشته باشیم و […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی امروز چهارشنبه در ستاد هماهنگی برنامه‌های ماه مبارک رمضان با اشاره به اینکه در آستانه ماه رمضان هستیم، چه خوب است که چشمان و گوش و قلب ما هم روزه دار باشد و بهره برداری لازم را در جهت رشد و ارتقای معنوی داشته باشیم و برکات معنوی این ماه نصیب امت اسلامی و مردم مسلمان ایران شود، اظهار داشت: رعایت الزامات و شئونات ماه رمضان نیاز است با دقت بیشتری مورد توجه قرار بگیرد و متفاوت با سال‌های قبل باشد.

وی افزود: در سال‌های قبل صحنه‌هایی می‌دیدیم که شایسته یک بلاد اسلامی نیست، باید به گونه‌ای اقدام کنیم که فضاسازی عمومی شود و اتحادیه و اصناف و … هر یک شئونات را رعایت کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه باید نسبت به اموراتی که در جامعه می‌گذرد حساس باشیم، تصریح کرد: گویا بی تفاوت شده‌ایم و اگر ورود نکنیم با هیچ منطقی سازگار نیست، رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی باید این مسائل را بیان کنند، اگر به رعایت شئونات اسلامی و دینی بی تفاوت باشیم دیگر قادر نخواهیم بود به نقطه اول برگردیم.

حجت الاسلام شاهرخی یادآور شد: می‌طلبد اتحادیه بازار و اصناف و انجمن اسلامی از همین الان جلساتی بگذارند و اصناف را توجیه کنند تا بازار اسلامی باشد و رعایت شئونات در ماه رمضان شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص برگزاری برنامه‌های ماه رمضان با بیان اینکه از اظهار نظرهای قطعی و متفرقه با توجه به اینکه رنگ شهرها متفاوت است باید پرهیز شود، گفت: شرایط شهرها و بخش‌ها و روستاها متفاوت است، این تعبیر که در مسجد را پلمب کنیم یا تعطیل کنیم اظهار نظرهایی است که نیاز به تعمق بیشتر دارد و باید پرهیز صورت بگیرد.

همچنین ببینید :
عزاداری شهادت امام صادق(ع) در امامزاده عبدالله(ع)

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه اقلام مورد نیاز مردم در ماه رمضان از قبل بایستی تدارک دیده شود و مردم شاهد آشفتگی در بازار نباشند، تصریح کرد: تهیه اقلام و توزیع مناسب آنها به عهده ستاد تنظیم بازار است که بایستی با برنامه ریزی دقیق از تولید تا مصرف را پیش بینی کنند.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی و جوانان انقلابی گفت: در ستاد تنظیم بازار استان قرارگاه ۱۷ ربیع الاول تشکیل شده است و موضوع تهیه اقلام مورد نیاز مردم مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.

وی همچنین با اشاره به اینکه بیشترین رعایت پروتکل‌های بهداشتی را متدینین انجام داده‌اند، ادامه داد: الان هم گفته می‌شود استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی ابتلای به ویروس را تا حد بالایی کاهش می‌دهد و جلسات و مراسم مذهبی و دینی ما هم فاصله رعایت می‌شود و هم از ماسک استفاده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان یادآور شد: خصوصاً در این ایام که هوا به گونه‌ای است که می‌شود از فضای باز استفاده کرد، دلیلی ندارد به صورت یکسان همه محافل و اجتماعات را ببینیم، گاهی می‌گویند با برگزاری مراسم عادی انگاری می‌شود اما این دلیل قابل قبولی نیست.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه بیشتر مجالس مذهبی ما در این مدت تعطیل بوده است به غیر از نماز جمعه که با رعایت پروتکل‌ها برگزار شده اما شما همچنان تجمعات و مراسماتی همچون ترحیم را می‌بینید، افزود: اینکه مراسم دینی و مذهبی را با این دلایل و با عنوان عادی انگاری تعطیل کنیم پذیرشش سخت و دشوار است، با توجه به اینکه وضعیت شهرها هم متفاوت است می‌توان مراسم را با رعایت پروتکل‌ها برگزار کرد.Source link