به گزارش خبرنگار مهر، جعفر طولابی امروز سه شنبه در جلسه ستاد کرونای خرم آباد بر تشدید محدودیت‌های کرونایی در شهرستان تاکید کرد و گفت: سلامت افراد جامعه در اولویت قرار دارد، بر همین اساس گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ باید به مدت دو هفته تعطیل شوند. وی عنوان کرد: با توجه به تبدیل […]به گزارش خبرنگار مهر، جعفر طولابی امروز سه شنبه در جلسه ستاد کرونای خرم آباد بر تشدید محدودیت‌های کرونایی در شهرستان تاکید کرد و گفت: سلامت افراد جامعه در اولویت قرار دارد، بر همین اساس گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ باید به مدت دو هفته تعطیل شوند.

وی عنوان کرد: با توجه به تبدیل وضعیت خرم‌آباد به قرمز، سطح آمار ابتلاء و بستری‌های مربوط به بیماری کرونا روند صعودی گرفته است.

فرماندار مرکز لرستان افزود: در روزهای اخیر میانگین تعداد بستری‌ها روزانه به ۷۰ نفر رسیده که نگران کننده است، همچنان‌که آمار جان‌باختگان نیز رو به افزایش بوده و کماکان نیز ادامه دارد.

طولابی با تاکید بر ایجاد حساسیت در بین گروه‌های مختلف جامعه در راستای رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی، از کمیته اطلاع‌رسانی استان درخواست کرد نسبت به آگاهی‌بخشی و ایجاد حساسیت بیش از گذشته اقدام کند.

وی ادامه داد: مصوبات جلسات گذشته همچون محدودیت تردد خودروها به آرامستان‌ها و عدم برگزاری مراسم‌های عزا و عروسی باید با شدت بیشتری اجرایی شوند، شهرداری در مناطق تجمعی در حوزه شهری همچون تجمع در کنار دست‌فروش‌ها را مدیریت کند.

فرماندار خرم‌آباد با بیان اینکه نیروی انتظامی تردد خودرو در ورودی‌های شهر را کنترل کند، افزود: پلیس‌راه از ورود پلاک‌های غیربومی به شهرستان جلوگیری و مانع خروج ماشین‌هایی با پلاک بومی به شهرهای دیگر شود.

طولابی بیان داشت: منع تردد شبانه از ۲۲ تا ۳ بامداد همچنان برقرار است، برخی مناطق روستایی در صورت افزایش آمار مبتلایان قرنطینه شوند تا از شیوع گسترده بیماری کرونا جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه محدودیت‌ها در ماه مبارک رمضان نیز برقرار هستند، گفت: بر اساس ستاد ملی مقابله با کرونا، تا زمانی که در وضعیت قرمز هستیم، محدودیت‌هایی در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خواهیم داشت و برنامه‌های مذهبی باید به صورت فردی برگزار شود.

همچنین ببینید :
شناسایی ۵۱۷ مبتلای جدید به کرونا در لرستان/ فوت ۸ نفرSource link