به گزارش خبرنگار مهر، شیرزاد نجفی عصر یکشنبه در گفت و گو با رسانه‌ها از اجرای عملیات‌های آبخیزداری در استان لرستان در سال ۹۹ که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و استانی انجام شده است، خبر داد. وی، عملیات‌های سنگی ملاتی را در سطح ۳۵ هزار و ۴۰۵ مترمکعب، خشکه چین ۱۱ هزار و […]به گزارش خبرنگار مهر، شیرزاد نجفی عصر یکشنبه در گفت و گو با رسانه‌ها از اجرای عملیات‌های آبخیزداری در استان لرستان در سال ۹۹ که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و استانی انجام شده است، خبر داد.

وی، عملیات‌های سنگی ملاتی را در سطح ۳۵ هزار و ۴۰۵ مترمکعب، خشکه چین ۱۱ هزار و ۳۳۱ متر مکعب، بانکت بندی ۹۲ هکتار، سنگی گابیونی ۳ هزار و ۴۰۰ مترمکعب، ریپ رپ بند خاکی ۴ هزار و ۹۵۵ مترمکعب، سرریز سنگ ملاتی ۷۷۰ متر مکعب اعلام کرد و گفت: اعتبارات مصوب این عملیات‌ها ۲۲ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی بوده که ۶۰ درصد نیز پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، پروژه‌های اجرا شده از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی را «قمیش» دلفان، «قبله» و «کونانی» کوهدشت، «گندل گیلان» و «زرشکه» بروجرد، «تملیه» و «کهمان» سلسله، «شول آباد» و «گایکان» الیگودرز، «دمرود»، «چولهول»، «ولیعصر» پلدختر، «تل عجم»، «میشاخور» چگنی، «ده حاجی» ازنا، «کرگاه» خرم آباد، «بادامسر» دورود و سطح شهرستان رومشکان معرفی کرد.

نجفی در ادامه افزود: عملیات‌هایی که از محل اعتبارات استانی اجرا شده مشخصاتی همچون سنگی ملاتی ۳۶ هزار و ۴۰۴ مترمکعب، آبخوانداری ۵۲ هزار و ۲۸۳ مترمکعب، سنگی گابیونی ۵ هزار و ۱۲۲ مترمکعب، بندخاکی کوتاه ۹۰ هزار ۹۲۰ مترمکعب دارد که ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جمع کل اعتبار بوده که ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی، مکان پروژه‌های اجرا شده از محل اعتبارات استانی را «سماق» چگنی، «سیف آباد» سلسله، «گل گل» پلدختر، «گل عنبری» دلفان، سپیددشت خرم آباد، شرق رومشکان، «بیجاری» و «زرشکه» بروجرد، «دره باغ» ازنا، «درب آستانه» دورود، «اولاد قباد» کوهدشت و سطح شهرستان الیگودرز معرفی کرد.

همچنین ببینید :
ضرورت مشارکت حداکثری درانتخابات/تشریح ویژگی‌های رئیس جمهور کارآمدSource link