به گزارش خبرنگار مهر، سید امین قاسمی امروز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: طبق آمار احصا شده در مدت تعطیلات نوروز سال جاری، قریب به ۱۳ هزار نفر گردشگر از قلعه تاریخی «فلک‌الافلاک» و مجموعه عمارت‌های باغ گلستان بازدید کردند. وی افزود: «طبق رتبه‌بندی اعلام شده قلعه «فلک‌الافلاک» به‌لحاظ آمار بازدید، در بین بناها و […]به گزارش خبرنگار مهر، سید امین قاسمی امروز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: طبق آمار احصا شده در مدت تعطیلات نوروز سال جاری، قریب به ۱۳ هزار نفر گردشگر از قلعه تاریخی «فلک‌الافلاک» و مجموعه عمارت‌های باغ گلستان بازدید کردند.

وی افزود: «طبق رتبه‌بندی اعلام شده قلعه «فلک‌الافلاک» به‌لحاظ آمار بازدید، در بین بناها و موزه‌های تاریخی کشور در جایگاه شانزدهم قرار گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان بیان داشت: قلعه تاریخی «فلک‌الافلاک» با دو موزه باستان‌شناسی و مردم‌شناسی، بازارچه صنایع‌دستی، باغ و چشمه گلستان، مجموعه عمارت‌های تاریخی سربازخانه، باشگاه افسران و ساختمان قدیمی بانک تجارت از جمله مجموعه‌های فرهنگی-تاریخی کشور به شمار می‌رود که همه ساله مقصد گردشگران بسیاری از اقصی‌نقاط ایران و جهان است.

قاسمی افزود: در بازدید از این بنای تاریخی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از تجمعات در فضای داخلی موزه‌ها از الزامات بوده و با دقت کنترل می‌شد.Source link

همچنین ببینید :
کمبود مرغ گرم در لرستان/ وعده مسئولان برای رفع مشکل