دادستان کل کشور گفت: موضوع عدم صدور قرار بازداشت در موارد غیر ضرور مورد تاکید ریاست دستگاه قضایی است لذا به قضات تاکید می‌شود تا جایی که امکان دارد از صدور قرارهای بازداشت غیر ضرور خودداری کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در بازدید از دادسرای عمومی و انقلاب خرم آباد در جمع قضات این دادسرا حاضر و ضمن تبریک اعیاد خجسته ماه شعبان و قدردانی از زحمات و تلاشهای فراوان همکاران دادسرا، اظهار کرد: از اینکه فرصت شد در جمع شما عزیزان و همکاران گرامی حاضر شده و با شما دیداری داشته باشیم خداوند متعال را شاکر هستیم.
 
وی افزود: یکی از کارکردهای سفرهای استانی بازدید و بررسی وضعیت عملکردی دستگاه قضایی استان و دیدار با قضات و‌ همکاران اداری است که موجب ارتقا عملکرد دستگاه قضایی و بهبود خدمت رسانی به مردم است.
 
این مسئول عالی قضایی با بیان اینکه جایگاه قضاوت یک جایگاه خاص و بسیار حساس است، گفت: جایگاه قضاوت یک جایگاه الهی و مقدس است که شما باید همواره مراقب و مواظب این جایگاه رفیع باشید و با اخلاص و عمل صالح و اجرای عدالت موجبات جلب رضایت الهی و مردم را فراهم نمایید.
 
دادستان کل کشور گفت: یکی از وظایفی که شما باید مورد توجه خود قرار دهید مسئله اصلاح ذات البین است. قضات باید این سیاست دستگاه قضایی را به صورت جدی دنبال کنند تا جایی که امکان دارد پرونده‌ها با صلح و سازش خاتمه یافته و رضایت اصحاب دعوا جلب شود.

منتظری افزود: مسئله دیگر که مورد تأکید ریاست دستگاه قضایی می باشد موضوع عدم صدور قرار بازداشت در موارد غیر ضرور است. لذا به شما قضات تاکید می‌شود تا جایی که امکان دارد از صدور قرارهای بازداشت غیر ضرور خودداری کرده و اجازه ندهید به خاطر مسائل ساده و غیر حساس پای افراد به بازداشتگاه ها باز شود.

همچنین ببینید :
فروآلیاژ ازنا، بزرگترین تولید کننده فروسیلیسیم در خاورمیانه

وی ادامه‌ داد: اصلی ترین اولویت دستگاه قضایی در حال حاضر تحول در دستگاه قضایی است و این مسئله را باید همه همکاران به صورت جدی در دستور کار قرار دهند. لازمه این تحول هم کار جهادی و شبانه روزی است. البته این تحول از ارتقا و بهبود بی نیاز نیست و اگر در راستای بهبود عملکرد دستگاه قضایی پیشنهاد و طرحی دارید حتما ارائه دهید تا مورد بررسی قرار گیرد.
 
این مسئول عالی قضایی با تاکید بر اهمیت ارتقا سطح علمی قضات اظهار کرد: اکثر همکاران قضایی دادسرای خرم آباد نیروهای جوان و با انگیزه هستند که خود یک ظرفیت عالی برای افزایش و‌ ارتقا جایگاه دستگاه قضایی است. البته این ارتقا بدون افزایش سطح علمی و دانش همکاران میسر نخواهد بود و شما باید دائما با برگزاری نشست های علمی و موضوع محور به صورت هفتگی و ماهانه سطح دانش خود را به روز نگه دارید.
 
دادستان کل کشور تصریح کرد: یکی از لوازم اصلی در جهت بهبود عملکرد دادسرا برنامه‌ریزی و پیش روی گام به گام است. 

انتهای پیام/س
Source link