به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم پیش از ظهر سه شنبه در جریان سفر به لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وظایف ما در دیوان عالی کشور ایجاد وحدت رویه بین دادگاه‌هاست به ویژه زمانی که نظرات دادگاه‌ها اختلاف دارد. وی با اشاره به ابلاغ و اجرای سند تحول قوه قضائیه، […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم پیش از ظهر سه شنبه در جریان سفر به لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وظایف ما در دیوان عالی کشور ایجاد وحدت رویه بین دادگاه‌هاست به ویژه زمانی که نظرات دادگاه‌ها اختلاف دارد.

وی با اشاره به ابلاغ و اجرای سند تحول قوه قضائیه، بیان کرد: در اجرای این سند یک تلاش مضاعفی طی سالجاری در قوه قضائیه صورت خواهد گرفت.

رئیس دیوان عالی کشور کاهش اطاله دادرسی به حداقل ممکن را از اهداف این سند اعلام کرد و یادآور شد: به دنبال این هستیم که احکام از استحکام بهتری برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه در دیوان عالی کشور هم یک تحول خوبی صورت گرفته است، افزود: موجودی پرونده‌های ما از ۱۲ هزار پرونده در دو سال پیش به ۴ هزار پرونده کاهش یافته است.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: همچنین کار پیگیری ایجاد وحدت رویه بین دادگاه‌ها نیز به روز انجام می‌شود.

رئیس دیوان عالی کشور یادآور شد: در اجرای سند تحول دستگاه قضائی تلاش خواهیم کرد در جهت نفع مردم، کرامت و تسهیل کار مردم حرکت کنیم.Source link

همچنین ببینید :
افزایش تخت‌های ویژه بیماران کرونایی در بیمارستان شهدای عشایر