به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر نجیب زاده در سخنانی گفت: کشتارگاه‌های مرغ لرستان از امشب روال عادی خود را طی کرده و پیش بینی ما تولید روزانه ۱۴۰ تن است. وی در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر کمبود مرغ گرم در استان اظهار کرد: مشکل کمبود مرغ گرم ناشی از اختلاف قیمت مرغ نسبت […]به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر نجیب زاده در سخنانی گفت: کشتارگاه‌های مرغ لرستان از امشب روال عادی خود را طی کرده و پیش بینی ما تولید روزانه ۱۴۰ تن است.

وی در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر کمبود مرغ گرم در استان اظهار کرد: مشکل کمبود مرغ گرم ناشی از اختلاف قیمت مرغ نسبت به دیگر استان‌ها است، ما در مواردی شاهد اختلاف قیمت دو برابری هستیم همین امر سبب شد که مرغ تولید شده از استان خارج شود.

معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: ما تا دو روز قبل از عید با برنامه ریزی انجام شده در عرضه مرغ مشکل چندانی نداشتیم، سه روز آخر روزانه بیش از ۳۵۰ تن مرغ تولید شد، این در حالی است اوج مصرف و به خصوص در ایام عید نیاز استان روزانه ۲۵۰ تن مرغ است.

نجیب زاده با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت کشتارگاه‌های استان استفاده کردیم، گفت: ظرف چند روز اخیر اما کشتارگاه‌های مرغ دو روز تعطیل بودند، برای رفع کمبود مرغ اقدام به عرضه مرغ منجمد شد.

وی با بیان اینکه از امشب فعالیت کشتارگاه‌ها روال عادی خود را طی می‌کند، افزود: سرانه مصرف مرغ در استان روزانه بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ تن است، این در حالی است که پیش بینی ما تولید روزانه ۱۴۰ تن است.

معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان تاکید کرد: ظرفیت کشتارگاه‌های استان بیش از ۱۴۰ تن است اما ما نمی‌خواهیم بیشتر از این عرضه شود تا فضا برای سودجویان مهیا شود.

وی عنوان کرد: با مدیریت و هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، سازمان صمت و تعزیرات روند توزیع مرغ را کنترل خواهیم کرد.
 

همچنین ببینید :
ثبت ۱۲۱۳ ابتلای جدید به کرونا در لرستان/ فوت ۶ نفرSource link