به گزارش خبرگزاری مهر، هواشناسی لرستان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، وزش باد شدید لحظه‌ای و خیزش گرد و غبار در لرستان پیش بینی می‌شود. احتمال بروز گرد و غبار با شدت و ضعف در نقاط مختلف استان، وزش باد شدید (سرعت متوسط ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر بر […]به گزارش خبرگزاری مهر، هواشناسی لرستان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، وزش باد شدید لحظه‌ای و خیزش گرد و غبار در لرستان پیش بینی می‌شود.

احتمال بروز گرد و غبار با شدت و ضعف در نقاط مختلف استان، وزش باد شدید (سرعت متوسط ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت)، احتمال وزش باد لحظه‌ای شدید موقت با سرعت بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت به صورت نقطه‌ای و محلی در همه نقاط استان وجود دارد.

زمان پایان این پدیده، روز جمعه خواهد بود و نوع مخاطرات آن نیز کاهش دید افقی، آلودگی هوا، کاهش کیفیت هوا، خسارت به سازه‌های سبک، گلخانه‌ها و احتمال شکستن درختان خواهد بود.

در این راستا اجتناب از تردد غیر ضرور در فضای باز، عدم تردد به ویژه کودکان، سالخوردگان و بیماران تنفسی به جهت بروز پدیده گردو خاک، استحکام سازه‌های سبک، تمهیدات لازم به ویژه در بخش کشاورزی به جهت وزش باد شدید مورد توجه قرار بگیرد.

طی این مدت به دلیل بالا بودن شاخص‌های ناپایداری در اغلب نقاط در برخی ساعات بروز بارش‌هایی به صورت رگباری و پراکنده گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی می‌شود.Source link

همچنین ببینید :
مساجد لرستان مهیای میزبانی از روزه‌داران