به گزارش خبرگزاری مهر، اسفندیار حسنی مقدم در سخنانی با اشاره به اینکه در سال جاری بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به کلیه زیربخش‌های کشاورزی لرستان پرداخت شده است، اظهار داشت: بیشترین تسهیلات در حوزه مکانیزاسیون به مبلغ ۱۱۱ میلیارد تومان و سپس زیربخش‌های دامپروری، توسعه گلخانه‌ها و کشت گیاهان دارویی بوده است. وی […]به گزارش خبرگزاری مهر، اسفندیار حسنی مقدم در سخنانی با اشاره به اینکه در سال جاری بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به کلیه زیربخش‌های کشاورزی لرستان پرداخت شده است، اظهار داشت: بیشترین تسهیلات در حوزه مکانیزاسیون به مبلغ ۱۱۱ میلیارد تومان و سپس زیربخش‌های دامپروری، توسعه گلخانه‌ها و کشت گیاهان دارویی بوده است.

وی تصریح کرد: در جریان سیل ویرانگر سال ۱۳۹۸ خسارات زیادی به بخش کشاورزی لرستان وارد شد که به منظور بازتوانی بهره برداران بیش از ۵۵۰ میلیون تومان به بخش کشاورزی اعتبار تزریق شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان سهم این استان در قالب کشاورز کارت را ۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون ۴۵ میلیارد تومان معادل ۵۶ درصد این اعتبار جذب شده است.

حسنی مقدم از برنامه‌های بسیار مهم حوزه کشاورزی در سال جاری را طرح یکپارچه سازی اطلاعات کشاورزی «سیاک» دانست و اظهار داشت: این امر در لرستان به خوبی در حال انجام است و تاکنون نقشه ۷۴۴ هزار قطعه ترسیم شده و اطلاعات توصیفی ۵۶ هزار قطعه بارگذاری شده است؛ به طوری که بر اساس ارزیابی به عمل آمده، لرستان مقام نخست اجرای این طرح را تاکنون کسب کرده است.Source link

همچنین ببینید :
قایق‌سواری در نگین آبی خرم‌آباد