بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی معاونت بهداشت و دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان، تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در این استان تا پایان روز بیست‌ودوم اسفندماه به ۷۰ هزار نفر رسیده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی معاونت بهداشت و دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان، تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در این استان تا پایان روز بیست‌ودوم اسفندماه به ۷۰ هزار نفر رسیده است.

بر این اساس و از ابتدای شیوع کرونا تا ۲۲ اسفندماه، ۱۳۵۸ لرستانی به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، ضمن اینکه مجموع بستری‌های قطعی و مشکوک نیز به ۱۷۸ نفر رسیده که نسبت به آمار ۱۴۵ نفری روز قبلش، افزایش ۳۳ نفری را نشان می‌دهد.

با توجه به شیوع کرونای انگلیسی در لرستان و ابتلای برخی افراد به این ویروس جهش‌یافته، هنوز آمار دقیقی از تعداد مبتلایان به کرونای جهش‌یافته به ثبت نرسیده، با این وجود رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان مهمترین راه پیشگیری از ابتلا به این بیماری عنوان می‌شود.

بررسی آمارها از افزایش مبتلایان به کووید ۱۹ در لرستان خبر می‌دهد، بر همین اساس از ابتدای شیوع کرونا تا پایان روز ۲۲ اسفندماه، ۲۳۸ هزار و ۴۲۰ نمونه به ازمایشگاه‌های تشخیصی ارسال شده که ۲۳۷ هزار و ۱۷۳ مورد آن پاسخ داده شده که در مجموع ۱۶۷ هزار و ۱۶۳ نمونه منفی گزارش شد.

انتهای پیام/
Source link

همچنین ببینید :
خیبر میزبان نفت آبادان در جام حذفی شد