به گزارش خبرنگار مهر، محمد رزم امروز شنبه در حاشیه جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز در اجرای دستورالعمل اجرایی شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی، جلسه‌ای با حضور تمامی اعضای شورا با دستور کار جلوگیری از تصرفات و ساخت و سازهای غیرمجاز و تخریب […]به گزارش خبرنگار مهر، محمد رزم امروز شنبه در حاشیه جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز در اجرای دستورالعمل اجرایی شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی، جلسه‌ای با حضور تمامی اعضای شورا با دستور کار جلوگیری از تصرفات و ساخت و سازهای غیرمجاز و تخریب اراضی برگزار شد.

وی عنوان کرد: در ایام تعطیل نوروز ۱۴۰۰، گشت‌های نظارتی توسط مدیریت امور ارضی، جهاد کشاورزی، منابع‌طبیعی، محیط‌زیست، نیروی انتظامی، شهرداری و سایر دستگاه‌های مربوطه فعال خواهند بود، ضمن اینکه از تخلیه نخاله‌های ساختمانی در حریم جاده‌ها و تأسیسات ممانعت می‌شود و دستگاه‌های ذی‌ربط باید نقاط مشخصی را برای انجام این کار پیش‌بینی کند.

رئیس کل دادگستری لرستان بر جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در داخل و حاشیه شهرها تاکید کرد و گفت: همچنین از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در روستاها بدون صدور مجوز از سوی بنیاد مسکن و خارج از طرح هادی جلوگیری می‌شود.

رزم بیان داشت: در جلسه امروز مقرر شد هر دو هفته یک بار در مدیریت امور اراضی، کمیته رفع تداخلات اراضی ملی و مردم تشکیل و در سال آینده مقدار ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی و منابع‌طبیعی در این زمینه تعیین تکلیف شود.

وی از ثبت رسمی ۱۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و مستثنیات و یک میلیون و ۳۵۰ هزار هکتار اراضی در اختیار منابع‌طبیعی در اجرای قانون حد نگار طی سال آینده خبر داد و گفت: این میزان اراضی در راستای اجرای طرح کاداستر سند دار خواهند شد.

رئیس کل دادگستری لرستان ادامه داد: همچنین مقرر شد در راستای پیشگیری از تخریب عرصه‌های جنگلی و مراتع استان و به لحاظ شیوع کرونا، از کوچ زودهنگام عشایر از قشلاق به مناطق ییلاقی به صورت پیاده تا قبل از ۲۱ اردیبهشت جلوگیری شود، ضمن اینکه کوچ عشایر بایستی از طریق کامیون‌های مخصوص حمل و جابجایی احشام انجام شود.

همچنین ببینید :
پیش بینی خرید ۱۰ تا ۱۲ هزار تُن گندم از کشاورزان پلدختری

رزم با اشاره به قاچاق چوب در برخی شهرهای استان، افزود: بر اساس مقررات حمل چوب باغی و جنگلی ممنوع است، مگر اینکه با صدور مجوز از سوی منابع‌طبیعی و ثبت در سامانه مربوطه انجام شود، در غیر این‌صورت قاچاق محسوب شده و خودروی حامل چوب توقیف و فرد خاطی نیز به دستگاه قضائی معرفی خواهد شد.

وی اظهار داشت: از دیگر مصوبات این جلسه این بود که بنیاد مسکن نسبت به بازنگری در طرح هادی در روستاهای پرجمعیت اقدام و از طرح جدید متناسب با ظرفیت روستاها به ویژه در روستاهای پرجمعیت استفاده شود.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه در تعطیلات عید به طور منسجم گشت نوروزی را خواهیم داشت، گفت: تعامل و هماهنگی بین مجموعه قضائی و دستگاه‌های اجرایی در این زمینه وجود دارد و قضات کشیک با قاطعیت به گزارشات و پرونده‌های تشکیل شده در این زمینه رسیدگی خواهند کرد.Source link