خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: «محسن دیناری» ورزشکار دهستان «مورانی» پلدختر علی رغم رکوردهای قدرتی و انجام کارهای خارق العاده مانند کشیدن کامیونت ایسوزو با دندان اما هنوز به علت فقر و عدم توجه و حمایت مسئولان رکوردهای وی تا کنون در جایی ثبت نشده است. ثبت رکوردهای متعدد وی در گفت و گو با […]خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: «محسن دیناری» ورزشکار دهستان «مورانی» پلدختر علی رغم رکوردهای قدرتی و انجام کارهای خارق العاده مانند کشیدن کامیونت ایسوزو با دندان اما هنوز به علت فقر و عدم توجه و حمایت مسئولان رکوردهای وی تا کنون در جایی ثبت نشده است.

ثبت رکوردهای متعدد

وی در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: جوانی ۴۰ ساله اهل دهستان «مورانی» از توابع شهرستان پلدختر هستم که در سن ۱۷ سالگی بدن سازی را آغاز کردم و قبل از آن نیز برحسب علاقه در رشته‌های ورزش رزمی مانند کونگ فو فعالیت داشتم.

این ورزشکار پلدختری اظهار داشت: شنای باستانی با گرفتن همزمان دو دستگاه موتور سیکلت روی شانه‌هایم، عبور تراکتور روی کمر، بلند کردن دو موتورسیکلت روی شانه‌ها و همزمان بستن دو دستگاه خودرو سواری پراید به کمر و کشیدن آن، میل زدن با دو سیلندر گاز مایع از جمله دهها کار قدرتی و خارق العاده ای است که توانایی آن را دارم و تا کنون انجام داده‌ام.

دیناری افزود: سال ۸۳ به برنامه مردان آهنین که از شبکه سه سیما پخش می‌شد دعوت شدم، اما هنگام شرکت در مسابقات به دلیل قطع بودن تلفن ثابت منزل از تماس‌های «فرامرزخودنگاه» داور و عدم اطلاع رسانی به موقع از شرکت در رقابت‌ها جا ماندم.

وی گفت: همان سال به علت لیف کشیدن وزنه ۲۵۰ کیلوگرمی از ناحیه کمر دچار آسیب شدم که می‌بایست برای گرفتن «ام آر آی» و سایر مراحل درمان به اصفهان می‌رفتم اما متأسفانه به علت عدم توان مالی موفق به درمان کامل نشدم.

همچنین ببینید :
تهدید جدی موج چهارم کرونا در لرستان/ رعایت پروتکل‌ها ۱۰ درصد کم شد

به علت نداشتن تمکن مالی نتوانستم رکورد خود را به ثبت برسانم و کسی مرا مورد حمایت قرار نداد این ورزشکار پلدختری افزود: سال ۹۳ و ۹۴ در شبکه استانی برنامه تلنگر توانستم کامیونت ایسوزو را با دندان بکشم اما به علت نداشتن تمکن مالی نتوانستم رکورد خود را در ورزش‌های همگانی در استان تهران به ثبت برسانم و کسی مرا مورد حمایت قرار نداد.

دیناری یادآور شد: این گونه فعالیت‌های بدنی و ورزش‌های قدرتی نیاز به تمرکز و انجام حرکات کششی دارد که به تمام اعضای بدن فشار وارد می‌شود.

هیچ مسئولی از من حمایت نکرده است

وی افزود: بنابر این برای انجام فعالیت‌هایی مانند کشیدن ماشین با پاها، گردن و ستون فقرات قوی نیاز است و همواره با یاری گرفتن از خداوند و ائمه اطهار (ع) و ذکر نام یا علی (ع) برای زدن رکورد، تمرین‌هایم را انجام می‌دهم.

این ورزشکار پلدختر گفت: تا کنون مورد توجه و حمایت هیچ مسئولی به ویژه متولیان ورزش قرار نگرفته‌ام و به علت عدم بضاعت مالی و اطلاع رسانی نتوانسته‌ام برای دیده شدن توانایی‌هایم را معرفی کنم.

 Source link