مسعود سخا از دوستان نزدیک هوشنگ میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تایید این خبر افزود: زنده یاد میرزایی از چند روز پیش به دلیل تشدید بیماری کرونا در بیمارستان فرهیختگان بستری بود که متاسفانه امروز به دلیل وخامت و پیشرفت بیماری دارفانی را وداع گفت. وی درباره مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم میرزایی گفت: […]مسعود سخا از دوستان نزدیک هوشنگ میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تایید این خبر افزود: زنده یاد میرزایی از چند روز پیش به دلیل تشدید بیماری کرونا در بیمارستان فرهیختگان بستری بود که متاسفانه امروز به دلیل وخامت و پیشرفت بیماری دارفانی را وداع گفت.

وی درباره مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم میرزایی گفت: با توجه به تعطیلی روزهای پنجشنبه و جمعه، نمی‌توان برنامه‌ریزی دقیقی برای خاکسپاری را اعلام کرد اما به احتمال فراوان با هماهنگی‌هایی که با خانه سینما و وزارت ارشاد صورت می‌گیرد، روز یکشنبه ۲۴ اسفند ماه پیکر زنده یاد میرزایی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده می‌شود.

هوشنگ میرزایی متولد سال ۱۳۵۰ در کوهدشت، دارای مدرک کارشناسی سینما از دانشکده صداوسیما و عضو انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند بود.

ساخت آثاری چون «سازنه»، «با خدا می‌رقصم»، «تفتان»، «ژین»، «چیزی شبیه چشم‌هایم»، «فاصله»، «سپیدار»، «مرثیه‌ای برای خاک»، «آلفارد»، «عیدانه»، «شهر خاموش»، «آنارام»، «به دیدار خورشید»، «سنگ و سلاح»، «سیب و رویا»، «هیچ راهی دور نیست»، «در اندوه بم» از جمله فعالیت‌های میرزایی در عرصه فیلمسازی بود.

خبرگزاری مهر درگذشت این مستندساز را به خانواده میرزایی و جامعه هنری تسلیت می‌گوید.Source link

همچنین ببینید :
ایجاد ۱۷۸۰ فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی لرستان