به گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله امان الهی مدیرکل ورزش و جوانان لرستان امروز جمعه در مراسم افتتاح فاز اول پیست بین المللی اسکی «فرسش» الیگودرز گفت: این طرح بهمن ماه سال ۹۷ از محل تأمین اعتبارات ملی و استانی آغاز شد. وی با اشاره به اینکه مساحت کل سایت ۵۰ هزار مترمربع است گفت: […]


به گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله امان الهی مدیرکل ورزش و جوانان لرستان امروز جمعه در مراسم افتتاح فاز اول پیست بین المللی اسکی «فرسش» الیگودرز گفت: این طرح بهمن ماه سال ۹۷ از محل تأمین اعتبارات ملی و استانی آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه مساحت کل سایت ۵۰ هزار مترمربع است گفت: اقداماتی از جمله، اجرای دستگاه تله اسکی به طول ۷۰۰ متر، تسطیح باند پیست اسکی، اجرای جاده دسترسی به طول حدود ۶۵۰ متر، اجرای پارکینگ، اجرای کامل شبکه برق رسانی پیست و… برای این طرح انجام شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در ادامه هزینه کرد طرح را از اعتبارات ملی و استانی حدود ۵ میلیارد عنوان کرد و گفت: البته هزینه‌هایی نیز توسط بخش خصوصی و کمک‌های دستگاه‌های استانی و شهرستانی انجام شده است.

امان الهی در ادامه تصریح کرد: دستگاه «برفکوب» خریداری شده و تکمیل فاز اول ساختمان مدرسه اسکی شامل: فضاهای آموزشی، خدماتی و رفاهی انجام گرفته و همچنین ایجاد امکانات رفاهی از جمله احداث پد هلیکوپتر و… در حال انجام است.

وی گفت: فاز دوم طرح شامل امکانات رفاهی، مدرسه اسکی و حصار کشی است که اعتبار مورد نیاز برای تکمیل فاز دوم مبلغی بالغ بر پنج میلیارد تومان است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان، این پیست را یکی از طرح‌های مهم کشور از نظر توریسم ورزشی دانست و گفت: با فعال شدن فازهای دیگر این طرح، قطعاً بحث اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم برای اهالی روستای «فرسش» و منطقه در الیگودرز انجام خواهد شد.

همچنین ببینید :
اعزام تیم غواصی برای پیدا کردن جسد فرد غرق شده در رودخانه «سزار»Source link