به گزارش خبرگزاری مهر، سید امین قاسمی روز سه‌شنبه در سخنانی اظهار داشت: معاونت میراث‌فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در راستای ایمن‌سازی و بهسازی الکتریکال موزه قلعه فلک‌الافلاک در سال ۹۷ مبادرت به تهیه این طرح کارشناسی کرده و پس از پایان یافتن طرح مذکور توسط اداره‌کل موزه‌های کشور تائید […]به گزارش خبرگزاری مهر، سید امین قاسمی روز سه‌شنبه در سخنانی اظهار داشت: معاونت میراث‌فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در راستای ایمن‌سازی و بهسازی الکتریکال موزه قلعه فلک‌الافلاک در سال ۹۷ مبادرت به تهیه این طرح کارشناسی کرده و پس از پایان یافتن طرح مذکور توسط اداره‌کل موزه‌های کشور تائید و آماده اجرا شده است.

وی با اشاره به زمان‌بر بودن و حساس بودن این طرح بیان کرد: طرح بهسازی و ایمن‌سازی این قلعه تاریخی برحسب اعتبار تخصیص یافته در این پروژه به صورت فازبندی شده در حال انجام است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان خاطرنشان کرد: قرارداد این پروژه به‌صورت مرحله به مرحله و طبق شرح خدمات ارائه شده، انجام شده که فاز اول این پروژه به تازگی به پایان رسیده است.

قاسمی ادامه داد: پس از اتمام فاز اول، عملیات فاز دوم این پروژه از طریق عقد قرارداد با پیمانکار ذی صلاح شروع شده و در حال انجام است.

وی در بیان عمده فعالیت‌های شاخص انجام شده در این طرح گفت: عملیات بهسازی و ایمن‌سازی برق در این بنای عظیم و تاریخی شامل تعویض سیم‌های قدیمی با سیم‌های نسوز، برچیدن الحاقات و سیم‌کشی‌های نامتناسب قدیمی، استفاده از نورهای مخفی و در نهایت استانداردسازی سیستم الکتریکال موزه قلعه فلک‌الافلاک است.Source link

همچنین ببینید :
بازگشت از مرگ؛ روایتی از احیای یک بیمار کرونایی!