معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی لرستان گفت: در روزهای پایانی هفته یک سامانه بارشی وارد آسمان استان می‌شود همچنین در این مدت شاهد کاهش دماهای روزانه هستیم.


زینب اکبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، اظهار داشت: آسمان لرستان تا روز چهارشنبه جو آرام و پایداری را تجربه می‌کند و پوشش ابر و وزش باد مهمترین پدیده‌های جوی استان هستند.

وی با بیان اینکه در ساعات بعدازظهر روز پنج شنبه یک سامانه بارشی وارد لرستان می‌شود، افزود: ورود این سامانه بارشی باعث وزش باد شدید و بارندگی باران در اکثر مناطق استان می‌شود.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی لرستان بیان کرد: میزان بارش‌های این سامانه قابل قبول بوده و شدت آنان در مناطق شرقی استان بیشتر است همچنین طی این مدت در مناطق کوهستانی شاهد بارش برف نیز هستیم.

اکبری با اشاره به اینکه این سامانه بارشی بعد از ظهر روز جمعه از آسمان لرستان خارج می‌شود، تصریح کرد: پس از خروج این سامانه بارشی از آسمان استان شاهد ورود توده هوای سرد به استان هستیم که این توده باعث ایجاد یخبندان در بسیاری از مناطق لرستان می شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس پیش بینی‌ها آسمان استان در روزهای ابتدایی هفته آینده جو آرام و پایداری را تجربه می‌کند اما در روزهای پایانی هفته پیش رو  شاهد ورود یک سامانه بارشی جدید به جو استان هستیم.

انتهای پیام/۸۵۰۲۰
Source link

همچنین ببینید :
دولت در کنترل کرونا اهمال‌کاری کرد/ گوش نکردند، فاجعه به‌وجود آمد