مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان با اشاره به فعالیت ۴۲۵ کانون فرهنگی هنری مسجد در استان، گفت: هم اکنون بیش از ۲۷ هزار و ۹۲ نفر در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان عضویت دارند.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمد ابدالی پور ظهر امروز با گرامیداشت ۱۸ اسفند سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد طبق مصوبه ۳۰۲ شواری انقلاب فرهنگی با هدف مقابله با توطئه‌های فرهنگی دشمنان و جذب جوانان و نوجوانان به مساجد تاسیس شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری متناسب با نیاز جوانان نقش مهمی در جذب این قشر جامعه به مسجد ایفا می‌کنند.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان با اشاره به فعالیت ۴۲۵ کانون فرهنگی هنری مسجد در استان، بیان داشت: هم اکنون بیش از ۲۷ هزار و ۹۲ نفر در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان عضویت دارند.

ابدالی پور با اشاره اینکه فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سامانه بچه‌های مسجد ثبت می‌شود، افزود: سال گذشته ارزیابی فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در قالب پایتخت فهما و امسال با عنوان ایران قوی انجام شده است.

وی ادامه داد: طرح ملی ایران قوی در چهار موضوع قرآن و سیره اهل بیت، مسجد و گام دوم انقلاب، پیشرفت و امید به آینده و مقاومت و عزت ایرانی است که باعث رشد بالندگی در فضای مساجد خواهد شد و بستر جریان‌سازی گام دوم انقلاب را فراهم می‌کند.

ابدالی‌پور با بیان اینکه در دومین سال برگزاری رویداد ملی فهما(پایتخت فرهنگ و هنر مسجد)، طرح ملی ایران قوی در قالب این رویداد بزرگ برگزار می‌شود، افزود: این طرح درصدد است تا زمینه رقابت سالم را بین بچه‌های مسجد در بستر فضای مجازی فراهم آورد.

وی با اشاره به اینکه نسبت به سال قبل ثبت فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سامانه بچه‌های مسجد رشد ۶۰ درصدی داشته است، گفت: این سامانه با هدف کشف، پرورش و به کارگیری خلاقیت‌های فرهنگی هنری بچه‌های مسجد با امکان رصد، پایش و ارزیابی اطلاعات، اشتراک‌ گذاری تجارب فعالان مساجد، ایجاد منبعی عظیم برای تولید دانش‌های بومی، ارتقای توان شناسایی نیازها و حل مسائل و مشکلات فرهنگی اجتماعی، کمک به سیاست‌گذاران و مدیران فرهنگی کشور برای تصمیم‌ گیری صحیح و دقیق راه‌اندازی شده است.

همچنین ببینید :
لرستان با داشتن بیشترین ظرفیت‌های طبیعی و انسانی بیشترین آمار فلاکت را دارد

مدیرستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان با اشاره به فعالیت کانون‌ها در زمان شیوع بیماری کرونا، افزود: همزمان با شیوع بیماری کرونا فعالیت‌های کانون‌های مساجد برای حمایت نیازمندان و مقابله با بیماری کرونا آغاز شده است.

وی با اشاره به تهیه بانک اطلاعاتی از نیازمندان و اقشار آسیب دیده از بیماری کرونا، اظهار کرد: با مشارکت خیران و افراد توانمند کمک معیشتی نقدی و مواذ غذایی بین نیازمندان توزیع شده است.

ابدالی‌پور افزود: همچنین با همکاری موسسه حضرت خدیجه(س) قم و برنامه تلویزیونی سمت خدا تاکنون با محوریت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ۶ مرحله گوشت گرم بین نیازمندان استان اعم از ایتام، اقشارآسیب دیده از کرونا، افزاد بی‌سرپرست و خانواده‌های بد سرپرست  توزیع شده است.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اظهار کرد: طی هر مرحله یک هزار و ۲۰۰ بسته گوشت گرم یک و نیم کیلویی بین نیازمندان استان توزیع شده است.

انتهای پیام/
Source link