به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی امروز شنبه در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست رئیس‌جمهور گفت: بحث شیوع سریع و فزاینده بیماری کرونا از نوع ویروس انگلیسی در استان خوزستان مهم‌ترین مبحث امروز بود که در این جلسه به طور خاص روی استان لرستان تاکید شد که نیازمند […]به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی امروز شنبه در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست رئیس‌جمهور گفت: بحث شیوع سریع و فزاینده بیماری کرونا از نوع ویروس انگلیسی در استان خوزستان مهم‌ترین مبحث امروز بود که در این جلسه به طور خاص روی استان لرستان تاکید شد که نیازمند مراقبت ویژه است چون بخش عمده‌ای از ترددهای استان خوزستان از مسیر لرستان انجام می‌شود و ارتباطات مردمی بین دو استان خیلی زیاد است.

وی افزود: متأسفانه طبق آخرین آمار موجود چندین مورد ویروس انگلیسی از جمله دو مورد قطعی شده در لرستان ثبت شده و ما احتمال می‌دهیم آمار ما از این مقدار بیشتر باشد.

استاندار لرستان با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان لرستان کمتر از ۷۰ درصد شده است که این موضوع بسیار خطرناک است.

خادمی با تاکید بر اهمیت مراقبت‌ها و تشدید کنترل‌ها گفت: همچنان که از هفته پیش شروع کرده ایم با جدیت و تلاش نیروی انتظامی و مجموعه‌های فرمانداری کنترل از سمت خوزستان را ادامه خواهیم داد.

وی افزود: در عین حال رعایت دستورالعمل‌ها توسط مردم، استفاده از ماسک، عدم شرکت در مراسمات عزاداری و عروسی به شکل انبوه موجب خواهد شد که سال نو را با آرامش آغاز کنیم در غیر این صورت قطعاً در عید مردم دچار مشکل خواهند شد.

استاندار لرستان در خصوص اجرای محدودیت‌ها گفت: فعلاً محدودیت‌ها طبق آئین نامه هوشمند است و مسافرت به استان‌های نارنجی و قرمز ممنوع است.Source link

همچنین ببینید :
معضل خودروهای حمل کالای قاچاق در لرستان