به گزارش خبرنگار مهر، مریم کوشکی امروز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت لرستان به لحاظ شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: در مجموع ۲۲۷ هزار و ۴۳۲ نمونه به آزمایشگاه‌ها ارسال شده است. وی با بیان اینکه جواب ۲۲۶ هزار و ۴۸۲ نمونه داده شده است، عنوان کرد: تعداد نمونه‌های مثبت کرونا در […]به گزارش خبرنگار مهر، مریم کوشکی امروز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت لرستان به لحاظ شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: در مجموع ۲۲۷ هزار و ۴۳۲ نمونه به آزمایشگاه‌ها ارسال شده است.

وی با بیان اینکه جواب ۲۲۶ هزار و ۴۸۲ نمونه داده شده است، عنوان کرد: تعداد نمونه‌های مثبت کرونا در استان تا کنون ۶۸ هزار و ۵۶۲ مورد بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان تعداد نمونه‌های منفی را ۱۵۷ هزار و ۹۱۹ مورد بیان کرد و گفت: در مجموع تا کنون یک هزار و ۳۵۱ نفر به علت ابتلای به این بیماری در استان جان خود را از دست داده‌اند.

وی تعداد بستری‌های مثبت و مشکوک به کرونا در استان را ۱۷۸ مورد عنوان کرد و گفت: کرونای انگلیسی پشت دروازه‌های استان است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: مردم استان از خود و فرزندانشان مراقبت کنند، دوری از تجمعات و دور همی ها، رعایت پروتکل‌های بهداشتی مهم‌ترین راه پیشگیری از بیماری است.

بنابر این گزارش، تعداد ابتلاء به کرونا در استان تا روز گذشته ۶۸ هزار و ۳۶۴ مورد و فوتی‌ها نیز هزار و ۳۵۱ نفر بوده است.Source link

همچنین ببینید :
کاهش ۲۳ درصدی حجم آب مخازن سدهای لرستان