به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی امروز چهارشنبه در جلسه با مسئولان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر اتحادیه‌های صنفی خرم آباد با تاکید بر اینکه در گام اول انقلاب، اقدامات ارزشمندی صورت گرفته، اما کاستی‌هایی وجود دارد اظهار داشت: در این راستا در گام دوم انقلاب باید این کاستی‌ها […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی امروز چهارشنبه در جلسه با مسئولان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر اتحادیه‌های صنفی خرم آباد با تاکید بر اینکه در گام اول انقلاب، اقدامات ارزشمندی صورت گرفته، اما کاستی‌هایی وجود دارد اظهار داشت: در این راستا در گام دوم انقلاب باید این کاستی‌ها رفع شود و یا به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه در گذشته بازار، حوزه علمیه، مساجد، تکایا و… به هم متصل بودند و با هم پیوند داشتند عنوان کرد: پیامبر (ص) قبل از بعثت جز بازرگانان امین و درستکار بودند و بعد از رسالت هم در بازار حضور پیدا می‌کردند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه فرهنگ و معارف دینی و اسلامی ما و همچنین سیره اهل بیت (ع) چنین بوده است ادامه داد: لقمه حلال یک اصل مهم در آموزه‌های اسلامی است.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: بازاریان از ابتدا اهل تدین، التزام و عمل به احکام اسلامی بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بازاریان همواره با علمای دین مرتبط بوده‌اند افزود: در دوران دفاع مقدس هم، ۱۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه بازاریان پشتیبان جنگ و جبهه بودند تصریح کرد: بازاریان همیشه در گرامیداشت شهدا پای کار بوده‌اند.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه در مقابله با ویروس کرونا هم بازاریان پای کار بودند و در تعطیلی اصناف با وجود مشکلات اقتصادی، همراهی لازم را داشته‌اند گفت: بازاریان چهره‌های انقلابی هستند و همواره در عرصه‌های مهم انقلاب حضوری مؤثر داشته‌اند.

وی با اشاره به کمک‌های مومنانه بازاریان و همچنین ضد عفونی کوچه و خیابان‌ها در روزهای شیوع کرونا ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر لازم و ملزوم هم هستند.

همچنین ببینید :
پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه‌های آبخیزداری لرستان

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر زمانی تأثیر گذار است که با هم باشیم ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر، معیار بهترین امت است.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر ضرورت همکاری نهادهای فرهنگی با انجمن اسلامی اصناف و بازار تاکید کرد و افزود: باید هم افزایی صورت گیرد و در کنار یکدیگر قرار بگیرند.Source link