به گزارش خبرگزاری مهر، هواشناسی لرستان با صدور اطلاعیه‌ای شرایط جوی مورد انتظار در این استان را توصیف کرد. بر این اساس، فعالیت یک سامانه بارشی از بعدازظهر پنج شنبه در جو لرستان آغاز می‌شود که نوع مخاطره آن، ابرناکی، رگبار باران و گاهی رعد و برق، در برخی مناطق سردسیر و ارتفاعات و گردنه‌ها […]به گزارش خبرگزاری مهر، هواشناسی لرستان با صدور اطلاعیه‌ای شرایط جوی مورد انتظار در این استان را توصیف کرد.

بر این اساس، فعالیت یک سامانه بارشی از بعدازظهر پنج شنبه در جو لرستان آغاز می‌شود که نوع مخاطره آن، ابرناکی، رگبار باران و گاهی رعد و برق، در برخی مناطق سردسیر و ارتفاعات و گردنه‌ها بارش برف، مه آلود شدن هوا و کاهش دید، وزش باد شدید، احتمال رگبار تگرگ خواهد بود.

منطقه اثر این سامانه بارشی همه نقاط استان لرستان است.

زمان پایان این سامانه بارشی بعدازظهر جمعه پیش بینی شده است و اثر مخاطره آن هم اختلال در تردد جاده‌ای، لغزندگی جاده‌ها، ایجاد روان آب‌های سطحی، آب گرفتگی معابر عمومی، احتمال کولاک در گردنه‌های برف گیر و کوهستانی، خسارت به برخی محصولات کشاورزی، آسیب به گلخانه‌ها و احتمال شکستن درختان و… است.


توصیه شده است که احتیاط در سفرهای برون شهری به ویژه مناطق کوهستانی، آمادگی تجهیزات برف‌روبی و تجهیز خودروها به امکانات ایمنی و گرمایشی، احتیاط در تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر و سایر اقدامات پیشگیرانه مورد توجه قرار گیرد.

همچنین طی این مدت سرعت وزش باد در برخی نقاط استان شدید خواهد بود و وقوع تندبادهای لحظه‌ای دور از انتظار نخواهد بود.Source link

همچنین ببینید :
ثبت ۳۵۵ ابتلای جدید به کرونا و ۲ فوتی در لرستان