معاون اقتصادی استانداری لرستان با اشاره به ضعیف بودن بخش خصوصی بومی، گفت: سرمایه‌گذارهای خارج از استان نیز طی سال‌های گذشته کارهایی را انجام داده‌اند، اما متاسفانه همچنان نیمه‌تمام باقی مانده‌اند.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، اسد عبدالهی عصر امروز در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، با اشاره به فعالیت‌های خوب این سازمان، اظهار کرد: با این وجود برخی فعالیت‌ها نیز نیمه‌تمام باقی مانده و تکمیل آن‌ها از مهمترین مطالبات مردمی است.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه در حوزه صنعت نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدامات خوبی همچون سدسازی و انجام پروژه‌های بزرگ در استان‌های مختلف صورت گرفته، اما در لرستان این فعالیت‌ها چشم‌گیر نبوده است.

معاون اقتصادی استانداری لرستان با اشاره به ضعیف بودن بخش خصوصی بومی، افزود: سرمایه‌گذارهای خارج از استان نیز طی سال‌های گذشته کارهایی را انجام داده‌اند، اما متاسفانه همچنان نیمه‌تمام باقی مانده‌اند.

عبدالهی بیان داشت: راه‌اندازی لاستیک‌سازی خرم‌آباد، فولاد ازنا، منطقه ویژه اقتصادی بروجرد و برخی صنایع دیگر استان از خواسته‌های مردم لرستان در جهت رونق تولید و ایجاد اشتغال است.

وی به اشتغال‌آفرینی برخی واحدها مانند نیروگاه خرم‌آباد و نساجی بروجرد، گفت: با این وجود شرایط اقتصادی استان بسیار سخت بوده و نیازمند توجه بیش از پیش به‌ویژه در حوزه صنعت است.

معاون اقتصادی استانداری لرستان، وضعیت صادرات استان طی سال‌های اخیر را مطلوب خواند و افزود: این میزان تجارت اغلب در حوزه محصولات کشاورزی و پتروشیمی بوده است.

انتهای پیام/
Source link

همچنین ببینید :
«کنارگذر دورود» پروژه‌ای که خیال تکمیل ندارد/ مطالبه‌ای در پیچ بی‌اعتباری