به گزارش خبرنگار مهر، مریم کوشکی امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت لرستان به لحاظ شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: در مجموع ۲۲۰ هزار و ۴۱۶ نمونه به آزمایشگاه‌ها ارسال شده است. وی با بیان اینکه جواب ۲۱۹ هزار و ۲۸۲ نمونه داده شده است، عنوان کرد: تعداد نمونه‌های مثبت کرونا در […]

کرونایی

به گزارش خبرنگار مهر، مریم کوشکی امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت لرستان به لحاظ شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: در مجموع ۲۲۰ هزار و ۴۱۶ نمونه به آزمایشگاه‌ها ارسال شده است.

وی با بیان اینکه جواب ۲۱۹ هزار و ۲۸۲ نمونه داده شده است، عنوان کرد: تعداد نمونه‌های مثبت کرونا در استان تا کنون ۶۷ هزار و ۵۷۴ مورد بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان تعداد نمونه‌های منفی را ۱۵۱ هزار و ۷۰۳ مورد بیان کرد و گفت: در مجموع تا کنون یک هزار و ۳۴۹ نفر به علت ابتلای به این بیماری در استان جان خود را از دست داده‌اند.

کوشکی مجموع بستری‌های مثبت و مشکوک کرونا در استان را ۲۱۰ نفر عنوان کرد.

وی با هشدار نسبت به اینکه عادی انگاری سبب خیر مجدد بیماری خواهد شد گفت: در این راستا مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان یادآور شد: هم استانی‌های گرامی ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در صورت داشتن هرگونه علائم سرماخوردگی جهت انجام نمونه کرونا به مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته مراجعه کنند.

بنابر این گزارش، تعداد ابتلاء به کرونا در استان تا روز گذشته ۶۷ هزار و ۳۸۸ مورد و فوتی‌ها نیز هزار و ۳۴۸ نفر بوده است.

Source link

همچنین ببینید :
نظارت بر بازار کالاهای پرمصرف مردم در ماه مبارک رمضان