فرماندار خرم‌آباد با بیان اینکه مشکل در توزیع و نه تولید کالاهای اساسی است، گفت: با این وجود برای روزهای پایانی سال تمهیداتی اندیشیده شده که کالاهای اساسی به تدریج وارد بازار شود.


جعفر طولابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، با اشاره به نحوه تهیه و توزیع کالاهای اساسی در  این شهرستان، اظهار کرد: متولی این مهم  سازمان صمت است، با این وجود بارها بر نظارت بیشتر از سوی فرمانداری تاکید شده است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای کاهش ورود و حضور روستائیان در شهر، مباشرهایی جهت توزیع کالاهای اساسی در سطح بخش‌ها تعیین و سهیمه آن‌ها از طریق عاملین به افراد داده می‌شود.

فرماندار خرم‌آباد، عدم مطالبه‌گری شهروندان را یکی از عوامل مهم در نابسامانی بازار و توزیع بی‌کیفیت و یا گران‌فروشی کالاها عنوان و تصریح کرد: مردم بایستی در صورت مشاهده هرگونه تخلف بایستی به مراجع قانونی و دستگاه‌های ذی‌ربط گزارش دهند.

طولابی با اشاره به فعال شدن اکیپ‌های نظارتی در سراسر شهرستان، افزود: اکیپ‌هایی از مجموعه‌های تعزیرات، صمت، اماکن انتظامی و اصناف به صورت مشترک و انفرادی روزانه بازار را کنترل و بر آن نظارت می‌کنند.

وی با بیان اینکه مشکل در توزیع و نه تولید کالاهای اساسی است، افزود: با این وجود برای روزهای پایانی سال تمهیداتی اندیشیده شده که کالاهای اساسی به تدریج وارد بازار شود.

فرماندار خرم‌آباد به نقش دلالان در کمبود کالاهای موردنیاز اشاره و تصریح کرد: احتکار و گران‌فروشی در پایان سال دیده می‌شود، با این وجود تدابیری پیش‌بینی شده که کالاها به صورت مرحله به مرحله و با کنترل و نظارت وارد بازار شود.

طولابی، افزایش قیمت برخی کالاها در پایان سال را نامحسوس خواند و افزود: قیمت اغلب محصولات تثبیت شده است، اما بر اساس نوسانات بازار شاید شاهد تغییر قیمت در تولید برخی محصولات شویم.

همچنین ببینید :
انیمیشن‌سازی صنعتی پول‌ساز اما مغفول در لرستان

وی با بیان اینکه تعطیلی بازار بستگی به وضعیت شیوع کرونا در شهرستان دارد، گفت: چنانچه وضعیت فعلی خرم‌آباد از زرد به نارنجی تبدیل شود، بدون تردید تعطیلی‌ها و محدودیت‌هایی را در سطح اصناف شهر خواهیم داشت.

انتهای پیام/
Source link