به گزارش خبرگزاری مهر، سید موسی خادمی امروز شنبه در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مقابله با کرونا در سخنانی گفت: روند بیماری کرونا در استان تا حد زیادی کنترل شده ولی به دلیل همسایگی با استان خوزستان و رشد بی سابقه کرونا در این استان، احتمال ورود ویروس جهش یافته موسوم به کرونای […]به گزارش خبرگزاری مهر، سید موسی خادمی امروز شنبه در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مقابله با کرونا در سخنانی گفت: روند بیماری کرونا در استان تا حد زیادی کنترل شده ولی به دلیل همسایگی با استان خوزستان و رشد بی سابقه کرونا در این استان، احتمال ورود ویروس جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی به لرستان زیاد است.

وی اظهار داشت: با در نظر گرفتن ارتباط وسیعی که بین لرستان و خوزستان وجود دارد، مسئولین و مردم نسبت به کنترل ورود و خروج‌ها به این استان توجه ویژه داشته باشند.

استاندار لرستان با اشاره به نقش مهم مردم در انجام اقدامات پیشگیرانه، افزود: هم استانی‌ها در صورت امکان از تردد به سمت خوزستان تا اطلاع ثانوی اجتناب کنند.

خادمی ادامه داد: مردم در صورت مشاهده موارد مشکوک به ویروس کرونای انگلیسی با مراجعه به مراکز درمانی و اطلاع رسانی به موقع نسبت به انجام تست از خود و اطرافیان اقدام کنند زیرا بهترین روش برای مقابله با این ویروس اقدام سریع برای پیشگیری از انتشار گسترده بیماری است.

وی با تأکید بر اهمیت همکاری مردم در بحث مقابله با کرونا، گفت: متأسفانه تعدادی از شهرهای استان با تغییر وضعیت آبی به رنگ زرد تبدیل شده‌اند که اکنون می‌توان لرستان را در وضعیت زرد کرونا اعلام کرد.Source link

همچنین ببینید :
اماواگرهای واگذاری ۵۰۰۰ متر زمین به هتل صخره‌ای/ ماجرا چیست؟