به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از چهارمین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی گفت: چهارمین جشنواره مد و لباس استان با حضور هنرمندان و فعالان این عرصه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد. وی اظهار داشت: این جشنواره نشان از استعداد استان در زمینه […]به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از چهارمین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی گفت: چهارمین جشنواره مد و لباس استان با حضور هنرمندان و فعالان این عرصه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

وی اظهار داشت: این جشنواره نشان از استعداد استان در زمینه مد و لباس دارد و هنرمندان هم استانی به خوبی توان خود را در بحث لباس با طراحی بومی محلی به نمایش گذاشته‌اند.

استاندار لرستان با اشاره به تأثیر نوآوری در توسعه و ترویج فرهنگ استفاده از لباس سنتی، تصریح کرد: لباس محلی لرستان از لحاظ زیبایی و پوشش کامل است و قابلیت توسعه و ترویج در سطح کشور را دارد.

خادمی در ادامه بیان داشت: مجموعه تولید کنندگان البسه محلی نیازمند تقویت و حمایت هستند و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با موضوع در این زمینه به هنرمندان این عرصه کمک کنند.

وی افزود: بدیهی است برای توسعه مد و لباس باید طراحی نوین را به تولید وصل کرد و در نهایت شرایط را برای فروش تولیدات فراهم آورد.Source link

همچنین ببینید :
کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در طرح مواسات پیش قدم بوده‌اند