به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی امروز دوشنبه در طرح دوشنبه‌های قرآنی که در بستر فضای مجازی برگزار شد اظهار داشت: طرح دوشنبه‌های قرآنی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری با هدف توسعه فرهنگ قرآن، عترت، انس و الفت هر چه بیشتر دانشجویان و معلمان با مفاهیم نورانی کلام وحی […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی امروز دوشنبه در طرح دوشنبه‌های قرآنی که در بستر فضای مجازی برگزار شد اظهار داشت: طرح دوشنبه‌های قرآنی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری با هدف توسعه فرهنگ قرآن، عترت، انس و الفت هر چه بیشتر دانشجویان و معلمان با مفاهیم نورانی کلام وحی توسط دانشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود و اقدام بسیار ارزشمندی است.

وی افزود: قرآن حبل الله است، امت اسلامی باید با قرآن پیوند پیدا کند چون قرآن نور است و این نور به انسان روشنایی می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: همه ما دارای امکانات گوناگون، توانمندی‌های بسیاری، عقل، فکر، استعدادهای فراوان هستیم ولی اگر نور و روشنایی نباشد نمی‌توانیم راه را تشخیص و از این امکانات استفاده کنیم در همین راستا قرآن نور است و مسیر را برای انسان روشن می‌کند.

حجت الاسلام شاهرخی بیان کرد: در امت اسلامی مشکلات مادی، معنوی، روحی، روانی، جسمی و عقب ماندگی‌ها و همچنین مشکلاتی از طرف دشمنان تحمیل شده است که راه برون رفت از این مشکلات قرآن به عنوان شفا بخشی سودمند است.

وی با بیان اینکه قرآن از ما می‌خواهد در برابر دشمن نفوذ نا پذیر و مستحکم و نسبت به یکدیگر مهربان و متحد باشیم گفت: امروز مشکل اصلی مسلمانان نداشتن پیوند ولایتی با یکدیگر است که چنانچه بر اساس آموزه‌های قرآن در میان امت اسلامی پیوند و اخوت شکل بگیرد شاهد تفرقه و اشغال قبله اول مسلمانان و نگاه حقارت آمیز استکبار جهانی به مسلمانان نیستیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: در جمهوری اسلامی با تمسک با قرآن توانستیم در مقابل نظام سلطه و حیله‌های شیطان بزرگ ایستادگی کنیم و تاکنون مسیرهای سخت و دشواری را پشت سر گذاشته‌ایم و نتیجه ایستادگی ملت ایران امروز عزت و شرافتمندی نظام اسلامی است.

همچنین ببینید :
ابتلای ۷۱۰ لرستانی به کرونا/ ۱۱۹۰ نفر بستری هستند

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: با تمسک به قرآن است که سرکرده نظام سلطه می‌گوید هر کجا نظام اسلامی حضور داشت ما در آنجا موفق نبوده‌ایم در همین راستا خواندن، قرائت، تفسیر، تدبر و برگزاری نشست‌های قرآنی مقدمه‌ای برای ترویج سبک زندگی قرآنی و اشاعه تعلیم و تربیت اسلامی در جامعه است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب دینی و مذهبی است اظهار داشت: موفقیت انقلاب اسلامی در گرو گسترش تعلیم و تربیت اسلامی در سطوح مختلف جامعه است که یکی از ارکان اصلی گسترش تعلیم و تربیت اسلامی دانشگاه فرهنگیان است.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: در گام دوم انقلاب اسلامی باید کاستی‌های گام اول را با همفکری، استفاده از خرد جمعی و مشورت با افراد دانا جبران شوند که در همین راستا باید سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش و سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها در کشور و به تبع آن استان لرستان اجرا شوند.Source link