مدیرکل هواشناسی لرستان با اشاره به ورود سامانه بارشی به آسمان لرستان از اواخر وقت امروز یکشنبه، گفت: وزش باد شدید، ابرناکی و رگبار باران همراه با رعد‌وبرق پدیده غالب این سامانه بارشی است.


بهروز مرادپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، با اشاره به ورود سامانه بارشی به آسمان لرستان از اواخر وقت امروز یکشنبه، اظهار کرد: وزش باد شدید، ابرناکی و رگبار باران همراه با رعد‌وبرق پدیده غالب این سامانه بارشی است.

وی خاطرنشان کرد: در مناطق شمال و شرق استان بارش‌ها به شکل برف خواهد بود، ضمن اینکه کاهش دید و فزایش مه در ارتفاعات و گردنه‌ها دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی لرستان از کاهش ۲ تا ۵ درجه‌ای هوا از امشب تا پایان روز سه‌شنبه خبر و ادامه داد: سامانه بارشی عصر روز سه‌شنبه از استان خارج خواهد  شد.

مرادپور به کاهش بارندگی‌ها در سال زراعی امسال نسبت به سال گذشته اشاره و تصریح کرد: میانگین بارش در سال زراعی امسال تاکنون معادل ۲۹۴ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱ درصد کاهش و نسبت به میانگین بلندمدت۱۶ درصد کاهش داشته است.

وی بیان داشت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، سامانه بارشی قوی دیگری از اواخر روز پنج‌شنبه وارد آسمان استان می‌شود که میزان بارندگی‌ها را به طور محسوسی افزایش خواهد داد.

انتهای پیام/
Source link

همچنین ببینید :
نقش کشاورزی پایدار در افزایش راندمان تولید و حفاظت از محیط زیست