رئیس اداره طیور دامپزشکی لرستان با اشاره به شناسایی نخستین کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خرم‌آباد، گفت: یک کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان روز جمعه در منطقه «سراب چنگایی» محدوده شهرک باباعباس خرم‌آباد شناسایی و ۲۶۵ قطعه پرنده آلوده معدوم شد.


عزیزاله نورالهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، با اشاره به شناسایی نخستین کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این شهرستان، اظهار کرد: یک کانون  آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان روز جمعه در منطقه «سراب چنگایی» محدوده شهرک باباعباس خرم‌آباد شناسایی شد.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه رصد و پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، منطقه آلوده توسط نیروهای دامپزشکی شناسایی و مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس اداره طیور دامپزشکی لرستان از معدوم سازی ۲۶۵ قطعه پرنده آلوده به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خبر و ادامه داد: یک شهروند در اقدامی غیرقانونی اقدام به خرید چند غاز از استان‌های مجاور و  آلوده به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان کرده و پس از انتقال آن‌ها به خرم‌آباد و مجاورت با پرندگان مهاجر، موجب انتشار بیماری در بین آن‌ها شد.

نورالهی بیان داشت: در حال حاضر منطقه موردنظر پس از معدوم‌سازی، پاکسازی شده با این وجود رصد و پایش همچنان در این منطقه و دیگر نقاط شهرستان ادامه دارد.

وی از شهروندان درخواست کرد ضمن خودداری از خرید هرگونه طیور زنده، هرگونه نشانه بیماری در پرندگان را جدی گرفته و به مراکز دامپزشکی اطلاع دهند.

انتهای پیام/خ
Source link

همچنین ببینید :
روایت معلم مدرسه استثنایی باغچه‌بان سپیددشت در دوران کرونا